Kwesta w Kuźni Raciborskiej – informacja

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, w dniach 31 października – 2 listopada przed bramą cmentarza  parafialnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy na rzecz ratowania zabytków architektury  cmentarnej.

Będzie to już 14 tego typu akcja, której organizatorem jest kuźniańskie Koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. W przedsięwzięcie – poza członkami TMZR – włączą się uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, a także osoby niezrzeszone.

Zebrane w tym roku datki będą przeznaczone na remont nagrobku Colmara i Margarethe Schoenawy – kontynuatorów przemysłu metalurgicznego w Kuźni Raciborskiej. Warto dodać, że na bazie ich zakładu funkcjonuje obecnie Fabryka Obrabiarek „Rafamet” S.A.

Zbiórka trwać będzie trzy dni. Kwestujących będzie można spotkać z puszkami w następujących dniach: 31 października w godzinach 15-19, 1 listopada w godzinach 8-19 i 2 listopada również w godzinach 8-19. Podobnie jak w minionych latach każdy darczyńca w zamian za wrzucony datek otrzyma pamiątkową cegiełkę przedstawiającą jeden z wyremontowanych obiektów.

Halina Wyjadłowska
Przewodnicząca Koła TMZR w Kuźni Raciborskiej

 

Tagi: , , , ,