V Tydzień Wielkiego Postu

Rekolekcje parafialne: „Dziecko Boże, czyli ziarno pszenicy”
– prowadzi ks. prof. Piotr Morciniec

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nasze WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE I SZKOLNE, pt.: „Dziecko Boże, czyli ziarno pszenicy”. Dziękujemy prof. Piotrowi Morcińcowi za podjęcie się prowadzenia nas w tym świętym czasie. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Nauki ogólne codziennie podczas Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.00. Pół godziny przed Mszami Św. – okazja do Spowiedzi Św. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi we wtorek o godz. 17.30. Zwracamy uwagę, że rekolekcyjne Msze Św. poranne od poniedziałku do środy – o godz. 8.00! W środę na zakończenie rekolekcji, o godz. 8.00 i 18.00 prosimy o kolektę dziękczynną dla ks. rekolekcjonisty.
W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami parafii.

Dzisiaj o godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.30.

Ostatnia Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży z wypominkami za zmarłych – w piątek o godz. 17.15.

W przyszły piątek 22 marca odbędzie się w naszej parafii 10 kilometrowa Nocna Droga Krzyżowa, którą rozpoczniemy i zakończymy w kościele. Początek o godz. 20.00. Trasa przebiegać będzie bocznymi i leśnymi drogami. Idziemy wspólnie, lecz w zupełnym milczeniu, które przerywamy jedynie rozważaniami i modlitwą przy poszczególnych stacjach. Ze względu na późną porę, każdy uczestnik bierze na siebie pełną odpowiedzialność za przejście trasy. Osoby niepełnoletnie przebywają pod opieką rodziców lub opiekunów. Należy zabrać ciepłe ubrania i wygodne buty, naładowany i wyciszony telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową) i odblaski. Można zabrać własny krzyż i prowiant. Zakończenie wspólne w kościele w godzinach nocnych. Zapraszamy gotowych do podjęcia wyrzeczenia i modlitewnego skupienia. Modlić się będziemy za Kościół święty i naszą parafię, o pokój na świecie, a także w intencjach własnych.

W przyszłą niedzielę Mszą Św. o godz. 15.00 w gliwickiej katedrze rozpocznie się „Kongres Eucharystyczny”.
Osobistym modlitwom polecamy to Boże dzieło. W związku z kongresem została udostępniona naszej parafii wystawa o cudach eucharystycznych na świecie i w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

Kancelaria parafialna czynna w środę w godz. 16.00-17.00 i w piątek w godz. 8.00-9.00.

W gablocie z tyłu kościoła znajduje się „Gość Niedzielny”, w którym czytamy o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. Jest również wielkopostny „Mały Gość” oraz czasopisma misyjne. Są m.in. „Misyjne Drogi”, w których został podjęty problem męczeństwa i prześladowań chrześcijan w dzisiejszym świecie. Przerażająca statystyka wskazuje, że w roku 2022 na całym świecie co trzy minuty ginie jeden chrześcijanin. W czasopiśmie znajduje się również specjalny dodatek dla najmłodszych. W gablocie również do nabycia albumy i książki, paschaliki na stół wielkanocny i Liturgię Wielkosobotnią oraz własnoręcznie wykonane kartki wielkanocne. Na stoliku wyłożone są palemki na niedzielę palmową w cenie 10 zł.

Do kancelarii parafialnej zgłosiła się Ukrainka – matka z trójką dzieci, która czasowo poszukuje dla siebie mieszkania. W zamian oferowana jest odpłatność oraz pomoc domowa lub opieka nad chorą osobą. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu z parafią.

Niech Bóg błogosławi na święty rekolekcyjnych czas!

do wydruku