IV TYDZIEŃ WIELKANOCNY

Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, to tzw. Niedziela Dobrego Pasterza i Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. Pamiętamy o tym w naszych osobistych modlitwach.

Nieszpory z pieśniami wielkanocnymi i modlitwą o powołania – dzisiaj o godz. 16.15.

„Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary przeznaczone na szczególne inwestycje parafialne, czyli zmianę pokrycia dachowego na naszym kościele i remonty wież. Jak już ostatnio podawaliśmy w ogłoszeniach, ściągnięta 8 metrowa i ważąca prawie 1 tonę mała wieża kościoła, tzw. sygnaturka, została przewieziona do miejsca gruntownej renowacji. Zostało wykonane mapowanie dachu i jest projektowane rusztowanie dużej wieży kościelnej, którego koszt oscyluje wokół kwoty 100 tys. zł. Ponadto, zostały zakupione i zapłacone w całości wszystkie rodzaje dachówki, blacha tytanowo-cynkowa na pokrycie wież, okucia dachowe i rynny oraz drewno na wymianę zniszczonej więźby dachowej. Dziękujemy za składane lub wpłacane na konto parafialne ofiary. Prosimy o mobilizację osoby, które w ubiegłym roku nie wpłaciły pełnej składki w wysokości 100 zł. na miesiąc.

W gablocie przy wejściu do kościoła do nabycia czasopisma religijne i albumy. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o ważnym dokumencie, jakim jest watykańska deklaracja o godności człowieka. U ministrantów można nabyć w cenie 10 zł. modlitwę wraz z koronką do św. Judy Tadeusza – patrona spraw po ludzku beznadziejnych.

We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha , bpa i męczennika, gł. patrona Polski, zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.

We czwartek – wspomnienie św. Marka EwangelistyMsza Św. szkolna dla uczniów Szkoły Podstawowej i wszystkich chętnych. O przygotowanie Eucharystii prosimy kl. 5. Po Mszy Św. wieczornej – procesja do krzyża z modlitwą o dobre urodzaje.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.30.
Po Mszy Św. wieczornej, ok. 18.40 – Spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy stałych i nowych chętnych. Temat: „Umiłowany uczeń Matką na Golgocie”.

Ze względu na długi weekend, odwiedziny chorych i starszych parafian już w tym tygodniu; z rejonu Proboszcza – w piątek 26.04, z rejonu ks. Damiana – w sobotę 27.04.

Pierwsza próba przed Komunią Św. odbędzie się w poniedziałek 29.04: dziewczynki – godz. 16.30, chłopcy – godz. 17.00.

Zapraszamy do udziału w IX Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po miłosierdzie” – z Bytomia (parafia Bożego Ciała) do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w dniach 1-4 maja br. Tegorocznym hasłem są słowa pana Jezusa: „A ja Was pocieszę”. Pielgrzymować można pieszo, biegowo lub duchowo. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.grom-milosierdzie.pl

W naszej diecezji trwa Kongres Eucharystyczny. Gośćmi kongresowymi w tym tygodniu będą kard. GERHARD MÜLLER oraz abp ADRIAN GALBAS. Parafie organizujące spotkania dzisiaj i w przyszłym tygodniu oraz plan spotkań wypisane są w biuletynie kongresowym dostępnym przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Gliwickiego Kongresu Eucharystycznego.

Szczęść Boże!

do wydruku