Grupy Parafialne

Wspólnoty Parafialne

Zapraszamy serdecznie do bliższego związku z życiem Kościoła przez działalność we wspólnotach parafialnych.

• Wspólnota Żywego Różańca, tzw. Róża Różańcowa – towarzyszenie duchowe: ks. Proboszcz; każda z osób należących do Róży zobowiązuje się do odmawiania codziennie jednej dziesiątki Różańca we wskazanych intencjach. Wymiana tajemnic: pierwsza sobota miesiąca.

• Wspólnota Rodzin Szensztackich opiekun duchowy: s. Eleonora z Winowa; rodzina przewodnia: państwo Monika i Edmund Grzesik; zelator: Joanna Manderla. Rodziny przyjmując tzw. kapliczki z obrazem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej pogłębiają swoją duchową przynależność do Kościoła przez ufne zawierzenie Matce Najświętszej. W Kuźni Raciborskiej znajduje się najstarsze w Polsce wędrujące Sanktuarium Nawiedzenia. Matka Boża odwiedza rodziny naszej parafii już od 1987 roku.

• Katecheza dla dorosłych czyli Spotkania przy katechizmie i kawie (kik)propozycja dla dorosłych pragnących w miłej atmosferze umocnić swoją wiarę przez zgłębianie prawd katechizmowych; spotkania: wg ustaleń grupy, salka parafialna.

• Caritas Parafialna towarzyszenie duchowe: ks. Proboszcz; osoby i rodziny wymagające wsparcia prosimy zgłaszać na probostwie. Numer konta bankowego Caritas par. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej: ING Bank Śląski S.A. / o. w Kuźni Raciborskiej
    19105013281000002305268217

• Przyparafialna Grupa Anonimowych Alkoholików „Paraklet” – towarzyszenie duchowe: ks. Proboszcz; spotkania: poniedziałki, godz. 19.00.

• Krąg Biblijny – opiekun: ks. Proboszcz; spotkania: II lub III środa miesiąca, godz. 18.30; możliwość pogłębienia znajomości Pisma Św. oraz zrozumienia Bożego przesłania kierowanego do nas w świętych tekstach.

• Margaretki zelator: Zofia Todoruk; grupa obejmująca szczególną troską modlitewną kapłanów.

• Chór Parafialny – opiekun i dyrygent: Bernarda Chroboczek (organistka), próby: poniedziałek, godz. 18.30.

• Młodzieżowa Schola Liturgiczna prowadząca próby i dyrygent: Anna Baron; próby: soboty, g. 12.00.

• Liturgiczna Służba Ołtarza (Ministranci) – animator: Grzegorz Dubiel.

• Dzieci Maryi – towarzyszenie duchowe: ks. Proboszcz, opiekun: Felicja Zawada-Grzesik; spotkania: piątek, godz. 16.30.

• Grupa Młodzieżowa spotkania: piątek, godz. 19.00; pierwszy piątek miesiąca – Msza Św. w intencji i z udziałem młodzieży.