Nasza Parafia

Nr rachunku IBAN: PL 86 1050 1328 1000 0004 0337 2006

Nr Swift/Bic: INGBPLPW

Subkonto :

PARAFIA RZYM.-KAT. ŚW. MARII MAGDALENY UL. KOŚCIELNA 14, 47-420 KUŹNIA RAC.

numer rachunku bankowego:   38 1050 1328 1000 0023 1438 6166

Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego

Środki zgromadzone na tym koncie przeznaczone są w całości na remont dachu naszego kościoła.

________________________________________________________________

Parafia w Kuźni Raciborskiej liczy ok. 5000 mieszkańców, w tym ok. 4600 wiernych.

Posługujący duszpasterze:

* ks. Andrzej Pyttlik – proboszcz

* ks. Damian Cisło – wikariusz

Ulice należące do parafii:

Arki Bożka, Gen. Bema, Bohaterów Westerplatte, Browarna, Brzozowa, Czarneckiego, Dębowa, Drzymały, Działkowców, Fabryczna, Garbarska, Górnicza, Jagodowa, Kasztanowa, Klasztorna, Klonowa, Kocura, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Kozielska, Ignacego Krasickiego, Kręta, Krótka, Krzyżowa, Kwiatowa, Leśna, Lewandowskiego, Lipowa, Łączna, Matejki, Moniuszki, Morcinka, Myśliwska, Nowy Świat, Ogrodowa, Parkowa, Piaskowa, Plac Mickiewicza, Plac Zwycięstwa, Polna, Powstańców, Raciborska, Reja, Rudzka, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Staszica, Strażacka, Świerkowa, Tartaczna, Topolowa, Wesoła, Wierzbowa, Willowa, Żwirowa.

Szkoły i przedszkola na terenie parafii:

Szkoła Podstawowa, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

Biblioteka Parafialna:

Mieści się w salce parafialnej.

Osoby zainteresowane literaturą zgromadzoną w bibliotece parafialnej proszone są o kontakt z proboszczem.

W administracji kościelnej i świeckiej parafia przynależy:

* Diecezja – Gliwice

* Dekanat – Kuźnia Raciborska