Dla dzieci i młodzieży


 

 

 

29.02.2024

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Krzysztofa

_____________________________

09.02.2024

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Franciszka

_____________________________

01.02.2024

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Franciszka

_____________________________

26.01.2024

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez Andrzeja 

_____________________________

19.01.2024

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Krzysztofa

_____________________________

12.01.2024

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Franciszka

_____________________________

08.12.2023

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Krzysztofa

_____________________________

01.12.2023

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Franciszka

_____________________________

24.11.2023

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez Andrzeja

_____________________________

17.11.2023

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

Kolejny film przygotowany przez p. Krzysztofa

 

_____________________________

 

10.11.2023

Jeśli uważasz, że Pismo Święte jest nudne, i że nie ma  z Tobą nic wspólnego, to tym bardziej zapraszamy do cotygodniowych komentarzy czytań niedzielnych. Informacje dodatkowe można znaleźć na stronie www.facebook.com/kompania.rut/ i na kanale youtube.com/@kompaniarut

 

_____________________________

 

28.02.2021

Parafialne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku od 21 do 24 marca.
Młodzież, która miała przyjąć bierzmowanie w ubiegłym roku, przyjmie ten sakrament podczas
rekolekcji.

Plan spotkań z księdzem w kościele oraz terminy prób…

_____________________________

28.11.2020

Roraty

Młodzież i dzieci zapraszamy do kościoła każdego dnia o godz. 17.00.

Niestety obowiązuje nas ograniczenie liczby osób uczestniczących w nabożeństwie.

Dla pozostających w domu mamy więc inne propozycje przygotowane przez fundację „Tota Tua” oraz przez „Małego Gościa Niedzielnego”

Zobacz 26 odcinków na każdy dzień Adwentu  na kanale YouTube fundacji „Tota Tua” – KLIKNIJ TUTAJ

_____________________________

Od pierwszej niedzieli Adwentu ruszy też specjalny serwis KLIKNIJ TUTAJ przygotowany przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Tam również będzie transmitowana Msza św. roratnia, rano o godz. 6.45 i wieczorem o godz. 18.00.

_____________________________

13.05.2020

Wyniki konkursu „Mali Święci” 

Kliknij tutaj

_____________________________

11.05.2020

 DAR młodzieży – tydzień 3

Za tydzień urodziny Karola Wojtyły – juniora! To kolejne dni, w których nie może zabraknąć Dobra, Aktywności i Radości z niesienia pomocy innym ludziom oraz przyjęcia na nowo tych podstawowych wartości życia, aby nie tylko je zrozumieć, ile według nich zacząć żyć. Wszystkie dobre i mądre decyzje podejmujemy i realizujemy w oparciu o natchnienie Słowa Bożego i lekturę Orędzia Jana Pawła II do Młodych. To nasz duchowy prezent na urodziny Papieża!

Jak zaplanować ten czas? Podaliśmy dwie propozycje. Dziś podnosimy poprzeczkę i zachęcamy do codziennej medytacji i modlitwy, codziennego poznawania nauczania Jana Pawła II oraz codziennego podejmowania konkretnych zadań. Jeśli to będzie dla Ciebie za trudne, możesz wrócić do propozycji z poprzednich tygodni.

Treści i materiały potrzebne do zrealizowania nowych zadań wobec Boga, bliźniego i siebie samego
znajdziesz poniżej:

Pełny tekst Orędzia Jana Pawła II znajdziesz w pliku PDF. Możesz też znaleźć Odezwę papieża w
Serwisie Papieskim. KLIKNIJ TUTAJ

OredzieJP2-SDM-2004

BONUS – ks. Joachim na Jasnej Górze

ks. Joachim na Jasnej Górze zachęca do włączenia się w przygotowanie daru
dla św. Jana Pawła II.

 

_____________________________

4.05.2020

 DAR młodzieży – tydzień 2

Przygotowujemy prezent na setne urodziny św. Jana Pawła II. Zbieramy nasze mądre i życiowe decyzje, które chcemy podjąć i zrealizować wobec osób, które Bóg stawia na drodze naszego życia. W tym tygodniu skupimy uwagę na tym, aby nasza aktywność nie była tylko dziełem samym w sobie, ale pomogła także innym zbliżyć się do Boga. Pomogą nam w tym takie wydarzenia jak: 

  • rozważanie Słowa  Bożego,
  • lektura Orędzia Jana Pawła II do Młodych,
  • oraz modlitwa o przymnożenie owoców Ducha Świętego, jakimi są wspaniałomyślność, wielkoduszność i kreatywność – one pobudzają nas do żywej AKTYWNOŚCI.

By dobrze zaplanować dany nam czas, możecie skorzystać z organizacji tygodnia, jaki podaliśmy ostatnio, albo skorzystać z drugiej propozycji:

Oto treści i materiały potrzebne do zrealizowania nowych zadań wobec Boga, bliźniego i siebie samego:

Pełny tekst Orędzia Jana Pawła II znajdziesz w pliku PDF. Możesz też znaleźć Odezwę papieża w Serwisie Papieskim. Kliknij Tutaj

p. Wojciech Gdesz

 

_____________________________

 

26.04.2020

 DAR młodzieży – tydzień 1

DARem młodzieży parafii w Kuźni Raciborskiej na setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły (Jana Pawła II) mają być mądre i życiowe decyzje służące poprawie naszych relacji z bliźnimi. Będziemy je podejmować skupiając naszą uwagę na trzech wydarzeniach:

  • rozważaniu Słowa Bożego, aby „zmienić się na lepsze”,
  • lekturze Orędzia Jana Pawła II do Młodych, aby „wypłynąć na głębię” Jego niełatwego nauczania i odpowiedzieć sobie na parę pytań,
  • docenieniu jednego z owoców Ducha Świętego, jaki otrzymaliśmy od Boga – będzie nim w tym tygodniu DOBROĆ.

Jeśli chcemy owocnie przeżyć ten czas, powinniśmy go dobrze zaplanować. Oto pierwsza propozycja, jak zaplanować swój czas w tygodniu, aby przeczytane i usłyszane treści dotarły do naszych głów i serc:

Teraz pozostało już tylko przekazać Wam materiały, które mają pomóc w podjęciu konkretnych zadań wobec Boga, bliźniego i siebie samego.

Pełny tekst Orędzia Jana Pawła II znajdziesz w pliku PDF. Możesz też znaleźć Odezwę papieża w Serwisie Papieskim. Kliknij tutaj

OredzieJP2-SDM-1996

p. Felicja Grzesik-Zawada

_____________________________

 

18.04.2020

czytaj dalej 

_____________________________

 

13.04.2020

Konkurs „Mali Świeci – Czy znasz tych Świętych?”

Rozpoznaj świętych i błogosławionych, którzy w młodym wieku odeszli z tego świata, a Kościół katolicki ich kanonizował albo beatyfikował. Każdy obrazek został opisany cyfrą. Przyporządkuj numerowi obrazka imię (nazwisko) postaci, którą ten obrazek przedstawia. Przeczytaj regulamin konkursu. Zapisz odpowiedzi w poczcie elektronicznej, podpisz się na końcu wiadomości, podając klasę do której uczęszczasz i wyślij wiadomość na adres parafii: kancelaria@parafiakuznia.pl, z dopiskiem w tytule maila: „konkurs”. Jeśli potrzebujesz poproś rodziców o pomoc. Na odpowiedzi czekamy do 26 kwietnia 2020 roku.

POWODZENIA!

 

Tutaj znajdziesz REGULAMIN Konkursu.

Tutaj znajdziesz OBRAZKI ze Świętymi.

_____________________________

Konkurs „Mój krzyż”

Dziękujemy za udział w konkursie „Mój krzyż”. Wasze zdjęcia znajdują się w galerii:

« z 6 »

 

_____________________________

31.03.2020

Proboszcz do dzieci

 

_____________________________

31.03.2020

Droga krzyżowa dla dzieci

Drogie dzieci! Krzyż jest naszym drogowskazem! Dla chrześcijan ma wyjątkowe i święte znaczenie. Krzyż towarzyszy nam od początku naszego życia. Znakiem Krzyża posługujemy się, aby wyrazić naszą wiarę. Czynimy go na sobie, gdy się modlimy, gdy przechodzimy obok kościoła, kaplicy, albo Krzyża stojącego przy drodze. Przed Krzyżem chłopcy i mężczyźni zdejmują czapkę. Kłaniamy się Krzyżowi, a w Wielki Piątek, podczas adoracji Krzyża klękamy przed nim. Krzyż jest znakiem chrześcijaństwa – wierni otaczają go czcią i w jego kierunku zanoszą swoje modlitwy. Zanim jednak chrześcijanie zaczęli posługiwać się Krzyżem, ich znakiem rozpoznawczym była ryba. Dla pierwszych chrześcijan podobizna ryby symbolizowała Jezusa Chrystusa. Dlaczego ryba? W języku starogreckim rybę określano nazwą: „ICHTHYS”. Każda litera tego wyrazu była początkiem słów zawartych w zdaniu: „Jezus (Iesous) Chrystus (Christos) Boga (Theou) Syn (Hyios) Zbawiciel (Soter). Współcześni chrześcijanie posługują się znakiem Krzyża, aby wyrazić wiarę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który umierając na Krzyżu zbawił wszystkich ludzi. 

Ostatnim znakiem, jaki zamieścimy na naszych krzyżach będzie ryba. Możecie wyciąć ją z papieru, albo poszukać w starych czasopismach obrazek ryby, wyciąć go i nakleić na swój krzyż. Jeśli dla kogoś będzie to trudne, może też napisać greckie słowo „ICHTHYS”. Po skończonej pracy weźcie do ręki swoje krzyże i módlcie się rozważaniami Drogi Krzyżowej. Poniżej znajdziecie link do pliku PDF. Przy rozważaniach umieściliśmy zdjęcia Krzyży, znajdujących się na terenie naszej parafii.

Kliknij TUTAJ aby zobaczyć prezentację

Kiedy już skończycie modlitwę, zróbcie zdjęcie ze swoim krzyżem i wyślijcie je na adres mailowy naszej parafii. Dla tych, którzy będą mieli najpiękniejsze krzyże czekają nagrody. O szczegółach konkursu opowie Wam ksiądz Proboszcz. Film z wystąpieniem księdza Proboszcza znajdziecie w poście nad tą wiadomością. Posłuchajcie!

_____________________________

27.03.2020

Młodzi naszej Parafii i kandydaci do bierzmowania! Zachęcamy Was do modlitwy rozważaniami Drogi Krzyżowej. Przygotowane dla Was nabożeństwo zostało ubogacone zdjęciami z miejsc związanych z Męką Jezusa w Jerozolimie. Niech ten czas będzie dla całej Waszej rodziny okazją do odpowiedzenia sobie na pytanie: Kim jesteśmy na drodze Pana Jezusa? Poniżej znajdziecie plik formatu PDF z tekstem modlitw Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do pójścia za Jezusem!

Kliknij TUTAJ aby zobaczyć prezentację

 

_____________________________

26.03.2020

Droga krzyżowa dla dzieci

Drogie dzieci! W tym roku, podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej poznajemy znaczenie Krzyża Świętego. To szczególny znak dla nas. W nim odkryliśmy do tej pory wyraz miłość Boga (serce), symbol odkupienia (kropla krwi) i zbawienia (chrystogram „Chri rho”) oraz znak zwycięstwa Chrystusa (wieniec laurowy). Krzyż towarzyszy wielu ludziom w ich życiu, także wtedy, gdy mają się źle, albo chorują. Często odwołują się do niego ludzie chorzy i ci, którzy się nimi opiekują. Krzyż Chrystusa dla tych, którzy ciepią, zadręczają się czymś albo są utrudzeni stanowi „jedyną nadzieję”. Krzyż jest znakiem nadziei dla człowieka, nadziei oczyszczenia, zachowania od złego oraz umocnienia w ziemskich trudach i przywrócenia do życia. Nie ma życia na ziemi bez ofiary, wyrzeczenia, trudu, wysiłku, a nawet cierpienia. Krzyż jest znakiem, że Bóg podzielił ludzki los, a my mamy nadzieję na ostateczne zwycięstwo, na osiągnięcie celu życia wiecznego.

W pierwszych latach istnienia chrześcijaństwa prześladowani przez Rzymian wyznawcy deklarowali swoją religię poprzez noszenie biżuterii w kształcie kotwicy, która była postrzegana jako symbol siły, wytrwałości, wierności i męstwa. Kotwica symbolizuje też nadzieję, pewność, bezpieczeństwo i cierpliwość. Naszym zadaniem będzie dziś wyciąć z papieru kotwicę i umieścić ją na krzyżach, które wykonaliśmy na początku Wielkiego Postu. W tym zadaniu możecie poprosić dorosłych o pomoc. Gdyby to zadanie była za trudne, to narysujcie na krzyżu kotwicę. Kiedy już przyozdobicie swoje krzyże, weźcie je do ręki i módlcie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

Poniżej znajdziecie specjalnie przygotowaną dla was Drogę Krzyżową zapisaną w formacie pliku PDF.

Kliknij TUTAJ aby zobaczyć prezentację

 

_____________________________

19.03.2020

Droga krzyżowa dla dzieci

Drogie dzieci! Wiemy już, że KRZYŻ jest wyrazem miłości Boga (serce) do człowieka. Przypomnieliśmy sobie, że to znak odkupienia (kropla Krwi) i zbawienia (chrystogram „Chri rho”). W pierwszych wiekach historii Kościoła na krzyżach nie umieszczano pasyjki, czyli wizerunku cierpiącego Chrystusa. Krzyże były bogato zdobione drogocennymi kamieniami i perłami dla podkreślenia Jezusowego zwycięstwa. Chrześcijanie widzieli w takim krzyżu znak zwycięstwa Chrystusa, znak Jego chwały i wywyższenia. Stąd zrodził się wielkopostny zwyczaj zasłaniania krzyży na czas, kiedy w Kościele rozważana jest męka i śmierć Zbawiciela. Powszechnym symbolem zwycięstwa jest laur (wieniec laurowy). Przyglądając się krzyżom, które wykonaliśmy na początku Wielkiego Postu, dziś przyozdóbmy je wawrzynem. Możecie wyciąć z papieru wieniec laurowy, albo liść lauru i umieścić go na swoim krzyżu. Jeśli dla kogoś to zadanie może być trudne (nie jest łatwo wyciąć wieniec laurowy) możecie też przyozdobić krzyże kolorowymi kamyczkami, koralikami lub cekinami.

Tak przyozdobione krzyże weźcie do ręki i módlcie się rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Pomocą niech Wam posłuży prezentacja ze zdjęciami z wnętrza naszego kościoła. Znajdziecie ją poniżej zapisaną w formie pliku PDF.

Kliknij TUTAJ aby zobaczyć prezentację