Spotkanie przed wyjazdem na Pielgrzymkę do Ziemi Św.

 W poniedziałek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.40 w salce parafialnej – nieobowiązkowe spotkanie podsumowujące przed wyjazdem na Pielgrzymkę do Ziemi Św. Pielgrzymkę rozpoczynamy w środę Mszą Św. o godz. 11.00. Na Mszę Św. należy przybyć już w pełni gotowym do wyjazdu.

Zapraszamy nie tylko wyjeżdżających, ale i tych, którzy chcą nas pożegnać. Istnieje możliwość przekazania intencji do odprawienia przy Grobie Pańskim lub w innym szczególnym miejscu na Mszy Św. zbiorowej.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

Izrael 11.04-18.04.2018

O godz. 11.00 Msza św. w Parafii pw. Św. Marii Magdaleny, ul. Kościelna 14, Kuźnia Raciborska, wyjazd autokarem na lotnisko.

ZBIÓRKA I ODPRAWA BILETOWO-PASZPORTOWA W DNIU 11.04.2018

Zbiórka na lotnisku Katowice Pyrzowice przy stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej o godz. 14:10. Odprawa celna i paszportowa.

WYLOT KTW-TLV

Wylot w dniu 11.04.2018 z KATOWIC do Tel Aviv, linia lotnicza WIZZ AIR, lot nr W61283, godzina wylotu 16:10. Przylot do Tel Aviv godz. 20:50. Odprawa rozpoczyna się na 2 godziny przed wylotem.

WYLOT TLV-KTW

Powrót w dniu 18.04.2018 z Tel Aviv do Katowic, linia lotnicza WIZZAIR, lot nr W61284, godzina wylotu 21:45. Przylot do Katowic godz. 00:40 (19.04.2018). Odprawa rozpoczyna się na 3 godziny przed wylotem.

ODPRAWA CELNO-PASZPORTOWA

Odprawa rozpoczyna się na 2 godziny przed wylotem z Polski i na 3 godziny przed wylotem z Izraela. Wy­magane dokumenty: turyści w trakcie całego pobytu powinni mieć przy sobie paszport (ważny 6 miesięcy od daty powrotu). Prosimy o zrobienie i zabranie ze sobą ksero paszportu (w bagażu głównym)!

Z Polski bez zaświadczenia bankowego można wywieźć równowartość do 10 000 euro.

Przepisy celne: osoba pełnoletnia (powyżej 17 lat) może przywieźć do Izraela: 1 litr wódki lub 2 litry wina bez cła, oraz 250 gram tytoniu lub 250 papierosów. Nie można natomiast wwozić zwierząt, roślin, broni
i mięsa. Wwóz i wywóz obcej waluty nie podlega ograniczeniom. Można wwozić szekle, ale nie można ich wywozić (tylko do równowartości 100 USD).

Aktualnie 1$ = ok. 3,89 szekla.

CO ZABRAĆ?

Należy zabrać ze sobą ubranie odpowiednie do pory roku i charakteru miejsca, 2 pary obuwia na zmianę, aparat fotograficzny, lekarstwa, środki przeciwbólowe, strój kąpielowy i ręcznik do kąpieli w Morzu Mar­twym. Zalecane zabranie ze sobą płaszcza przeciwdeszczowego lub kurtki z kapturem. Zalecamy również ubranie się na tzw. „cebulkę”. Temperatura może wahać się od 5 stopni rano/wieczorem do 25 w połu­dnie. Należy być przygotowanym na zmieniającą się aurę.

KIESZONKOWE

Biuro Podróży na podstawie swoich doświadczeń sugeruje zabranie kieszonkowego na poziomie minimum 200 USD. Napoje do obiadokolacji są płatne dodatkowo: kawa, herbata, soki ok. 3 USD, piwo 5 USD.

(Inne: „opłaty na tacę” w miejscach sprawowania Eucharystii, ewentualne dodatkowe posiłki w ciągu dnia, pamiątki czy opłaty WC)

INFORMACJE – BAGAŻ

Bagaż podręczny: do 10 kg o wymiarach 55x40x23 cm. Bagaż może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem. Należy tam zabrać: paszport, pie­niądze, kamerę lub aparat fotograficzny.

Bagaż podstawowy (główny): do 20 kg. Do bagażu podstawowego nie pakować przedmiotów wartościo­wych ani w opakowaniach szklanych, pieniędzy, aparatów fotograficznych czy kamer. Natomiast można tam spakować ostre przedmioty typu: nożyczki, pilniczek, nóż, grzałkę elektryczną, artykuły spożywcze typu kawa, herbata, lekarstwa, kserokopię paszportu, ubrania.

Produkty zakupione w Polsce muszą być zapakowane oryginalnie. Produkty zakupione w tzw. strefie wol­nocłowej (na lotnisku) – pakowane są w specjalne torebki foliowe, których nie należy otwierać.

POZOSTAŁE INFORMACJE

1) paszport ważny pół roku od daty wylotu

2) na czas podróży radzimy wziąć prowiant. Do samolotu można wnosić jedzenie – oczywiście w rozsądnych ilościach i zapakowane do bagażu podręcznego

3) płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml (woda i inne napoje, zupy, syropy; perfumy; żele, pasty; kosmetyki w płynnej formie; kremy, odżywki i oliwki; spraye; substancje płynne pod ciśnieniem)

4) wygodny ubiór (szczególnie obuwie lekkie), kostium kąpielowy (+ sandały lub klapki), okulary przeciwsło­neczne, kosmetyki i nakrycia głowy dla ochrony przed słońcem, a także cieplejsze okrycie na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje ubiór skromny (stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie)

5) zabrać osobistą apteczkę (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza)

6) pieniądze (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki – reszta zostanie wydana w izraelskich szeklach.

7) nie zabieramy zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa)

W czasie pobytu na pielgrzymce prosimy

– nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem), prosimy nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej

– zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania z auto­karu lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach

– unikać chodzenia pojedynczo po ulicach (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie) zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy

– pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru

– przy zakupach na straganach, wskazane, aby były dwie osoby

Grupa jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym podstawowym.

Na stronie internetowej biura znajdują się referencje, kontakt oraz materiały „do pobrania” zawierające warunki ubezpieczenia.

Placówki dyplomatyczne w Ziemi Świętej

Ambasada RP w Izraelu Konsulat honorowy RP w Izraelu

16 Soutine St, Tel Awiw 64-684 Jan Robinsohn

Tel. 03/524 01 86-88, fax. 03/527 47 26 3 Shmaryahu Levin St, Hajfa 33-101

Opieka duszpasterska

Codzienne Msze Św. są zawsze bardzo ważną, nieodłączną częścią każdej pielgrzymki. Msze Święte w miej­scach niezwykłych i symbolicznych dla naszej wspólnoty celebrować będą Księża uczestniczący w piel­grzymce.