Ojciec Adalbert Kurzeja


Zapraszamy do poznania sylwetki Ojca Adalberta Kurzeji w prezentacji, którą można pobrać klikając w jeden z poniższych linków:

pobierz w wersji polskiej Prezentacja Kurzeja z muzyką PL

pobierz w wersji niemieckiej Prezentacja Kurzeja z muzyką DE

 

 

 

 

 

 

 

« z 3 »

 

10 października 2021 w naszym kościele odbyła się wyjątkowa uroczystość, w dniu obchodów rocznicy poświęcenia naszej świątyni miało także miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej naszego parafianina, ojca opata Adalberta Kurzeję. Podczas podniosłej Mszy świętej mieliśmy okazję bliżej poznać życiorys tego zacnego duchownego. Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki SM Kuźnia Przyszłości, Towarzystwu Społeczno- Kulturalnemu Niemców w Województwie Śląskim – Koło w Kuźni Raciborskiej oraz przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej. Tego samego dnia o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się koncert „Ojciec Adalbert Kurzeja- Moje Wspomnienie”, podczas którego mogliśmy posłuchać wspomnień ludzi, którzy znaleźli się blisko opata w czasie jego życia oraz poczuć klimat ukochanej przez ojca opata śląskiej ziemi. Pisano o tym wydarzeniu na:

Nasz Racibórz https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/91771-opat-dwoch-narodow–kuznia-raciborska-upamietnia-o–adalberta-kurzeje-osb
Nowiny.pl https://www.nowiny.pl/wiara/182789-budowal-umacnial-i-wspieral-w-kuzni-raciborskiej-upamietniono-ojca-opata-adalberta-kurzeje-zdjecia.html
Gość Niedzielny- Gliwice https://gliwice.gosc.pl/doc/7155201.Pamieci-benedyktyna-z-Maria-Laach