UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za publiczne odmówienie przed Najświętszym Sakramentem Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi, można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Zapraszamy o godz. 16.15 na Nieszpory z wezwaniami do Chrystusa Króla i odnowieniem Aktu poświęcenia.

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone dziś ofiary przeznaczone na opał, czyli na gaz, którym zasilany będzie nowy kocioł ogrzewający kościół. W ubiegłą niedzielę na remont nowego ogrzewania zebraliśmy 2,5 tys. zł. To naprawdę dużo, jak na obecną liczbę uczestniczących we Mszach Św.

W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m. in. o sądzie ostatecznym oraz znajdziemy wskazówki, jak pobożnie przeżyć Mszę Św. w telewizji. Z tyłu kościoła – nowy numer naszego informatora „Łezka”.
W zakrystii także można nabyć lampiony roratnie w cenie 25 złotych.

Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny. Już teraz, mimo utrudnień, zapraszamy wszystkich na Msze Św. roratnie o godz. 17.00. Każdego roku zapraszaliśmy na roraty szczególnie dzieci i dla nich treściowo były przygotowywane. W tym wyjątkowym roku, choć nie zapomnimy o dzieciach, to zachęcamy do udziału w roratach szczególnie dorosłych. Prosimy przygotować świece, a przede wszystkim czas i serca, aby słuchając każdego dnia krótkich komentarzy do ewangelii, przygotować się jak najlepiej do przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim posługującym w czasie liturgii
za czas, zaangażowanie, oddanie i gorliwość.
Życzymy błogosławieństwa, zdrowia
i radości z pełnionych posług.

Szczęść Boże!

do wydruku