VI TYDZIEŃ WIELKANOCNY

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę oraz złożone ofiary przeznaczone dzisiaj na zmianę pokrycia dachowego i wież naszego kościoła.

O godz. 16.00 szczególnie gorąco zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe z towarzyszeniem Zespołu „Błogosławiona”.

W tygodniu na Nabożeństwa Majowe zapraszamy całe rodziny codziennie o godz. 18.00.

W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. DNI KRZYŻOWE. To szczególny czas modlitw o urodzaje. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30 – procesja do krzyża przy ul. Strażackiej, następnie Topolowej i Raciborskiej. Bezpośrednio po procesji – Msza Św. ze szczególną intencją modlitwy o urodzaje. W środę o godz. 7.00 jest jeszcze wolna intencja.

W czwartek o godz. 18.30 – Msza Św. szkolna, na którą zapraszamy uczniów szkoły podstawowej.

W najbliższą sobotę 28.05 odwiedzimy chorych i starszych parafian od godz. 8.30.

Nauki przedchrzcielne – w sobotę o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 modlić się będziemy za żyjące i zmarłe matki, z okazji ich święta. O godz. 12.15 – chrzty i roczki.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. 16.00-17.00 i w piątek 8.00-9.00.

W tym roku procesję w Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 16 czerwca, przeprowadzimy ulicą Topolową i Jagodową. Prosimy o dwa ołtarze na ul. Topolowej i jeden na ul. Jagodowej. Procesję zakończymy przy ołtarzy przygotowanym przez Dom Pomocy Społecznej. Do włączenia się w przygotowanie ołtarzy polowych zapraszamy także mieszkańców sąsiednich ulic.

Uczestników Pielgrzymki na Maltę zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem biura podróży w czwartek (26.05) o godz. 19.15 w salce katechetycznej. Na spotkaniu należy uregulować resztę kwoty w wysokości 150 Eu.

Chętnych do przyjęcia w swoim domu Matki Bożej w wędrującym sanktuarium prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła można nabyć miniaturowe sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej (w razie braku – zgłosić w zakrystii).

Życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
za wstawiennictwem Najświętszej Matki!

do wydruku