Ogłoszenia duszpasterskie


XXVI TYDZIEŃ ZWYKŁY – KIERMASZ PARAFIALNY

 

Obchodzimy dziś 120 rocznicę poświęcenia naszej świątyni, czyli KIERMASZ PARAFIALNY. Dziękujemy Bogu za wielki dar, jakim jest nasz kościół. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy go ufundowali, wybudowali i przez ponad wiek utrzymywali. Naszym zadaniem jest serdeczna troska o ten Boży Dom.
Za tę troskę, wszelkie dobro i dzisiejsze ofiary przeznaczone na naszą świątynię serdeczne „Bóg zapłać”.
Zaszczytem jest dla nas obecność naszego ordynariusza biskupa bpa Sławomira Odera. Dopełnieniem uroczystego dnia będzie koncert instrumentalno-wokalny adeptów Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gliwicach pt. „Parafia łącząca pokolenia, narody i wyznania”, który odbędzie się w naszej świątyni o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego przybycia na koncert.

W tygodniu codziennie zapraszamy całe rodziny na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15. Zapraszamy grupy parafialne do prowadzenia różańca. Dzieci i młodzież zachęcamy do zbierania pieczątek na obrazku maryjnym; 10 uzbieranych pieczątek katecheci nagrodzą w szkole „szóstką” za aktywność. W czwartek różaniec poprowadzą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Poświęcone różańce wręczą im podczas nabożeństwa ich rodzice. Dlatego zapraszamy na to nabożeństwo również rodziców. Różańce można będzie nabyć w zakrystii w czwartek od 16.45. Młodych zachęcamy do pozostania na Mszy Św. w czwartki po różańcu. Będą po niej rozdawane obrazki. Tradycyjnie 10 uzbieranych obrazków zostanie w szkole nagrodzonych oceną w dzienniku.

W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30 zapraszamy na plebanię na „Spotkanie przy Katechizmie i Kawie”, czyli Katechezę dla dorosłych.

W środę po Mszy Św. wieczornej stałych i nowych chętnych zapraszamy na plebanię na „Krąg Biblijny” o Umiłowanym Uczniu Jezusa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy o godz. 17.15 na różaniec z modlitwą do św. Jana Pawła II i na Mszę św. w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można składać w zakrystii lub w skarbonie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w kaplicy adoracji. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Św. szczególnie w intencji żyjących i ++ czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek o godz. 19.00 – Msza św. młodzieżowa rozpoczynająca kolejny rok formacji duchowej młodzieży szkół ponadpodstawowych, studentów i młodzieży pracującej.

W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbonek na potrzeby Caritas parafii i diecezji.

Jest nowa Księga Intencji Mszalnych. W tym tygodniu zapraszamy do wpisywania jedynie intencji jubileuszowych.
Kancelaria czynna w środę 16.00-17.00 i piątek 8.00-9.00.

Ogłaszamy zapisy na przyszłoroczną autokarową pielgrzymkę do sanktuariów Francji, która odbędzie się w dniach od 30 maja (Boże Ciało) do soboty 8 czerwca. Zapisy z podaniem koniecznych danych w zakrystii wraz z wpłatą 500 zł. zaliczki. Plan pielgrzymki wydrukowany jest dostępny z tyłu kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.

Na koniec mały prezencik z okazji urodzin kościoła: wychodząc proszę sobie zabrać okolicznościowe obrazki.

Życzymy wstawiennictwa naszej patronki
św. Marii Magdaleny!

 

do wydruku