NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zbiórką do skarbonek możemy wesprzeć Caritas diecezji i parafii.

Z tyłu kościoła do nabycia w cenie 6 zł. „Gość Niedzielny” zawierający obrazek z wizerunkiem  Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem osobistego poświęcenia Sercu Jezusowemu. Tam także książeczka o Bożym Miłosierdziu z rozmowami św. s. Faustyny z Panem Jezusem, historią objawień i kultu Miłosierdzia Bożego. Do wglądu wyłożony został nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”. Każdy numer zawiera niedzielne Ewangelie, rubryki: „Poznaj Biblię” i „Nasi Patronowie”, ponadto: zgadywanki, gry planszowe, komiksy, konkursy z nagrodami, kącik przyrodniczy i historyczny. Chętnych na prenumeratę prosimy o kontakt w zakrystii.

Nieszpory z pieśniami wielkanocnymi i Koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.15.
Za udział w nabożeństwie można dzisiaj zyskać odpust zupełny.

Jutro 12 kwietnia przypada 5 rocznica śmierci pochodzącego z Kuźni Raciborskiej o. opata Adalberta Kurzei. W związku z sytuacją pandemiczną zostaliśmy zmuszeni do przesunięcia uroczystych obchodów związanych z odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej osobie o. Kurzei.
Na naszej parafialnej stronie internetowej znajduje się prezentacja poświęcona o. Adalbertowi. Polecamy go modlitewnej pamięci.

We wtorek 13 kwietnia, o godz. 18.00 – Msza Św. zbiorowa o jedność naszej parafii. Intencje można zapisywać w kancelarii parafialnej, telefonicznie, lub przynieść do zakrystii bezpośrednio przed Mszą Św.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.30. Intencje modlitewne prosimy składać do skarbony przy Bożym Grobie.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna normalnie, czyli: środa 16.00-17.00 i piątek 8.00-9.00. Sprawy małżeńskie umawiamy telefonicznie.

Ze względu na problem techniczny, prosimy, aby zamówione intencje sprawdzać z planem zamieszczonym w gablocie lub na stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę – kolekta na szczególne inwestycje parafialne.

Prosimy o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych: zakrywanie ust i nosa maseczką i zachowywanie 1,5 m dystansu. W naszej świątyni może przebywać jednocześnie do 35 osób. Przeżywających Mszę Św. na zewnątrz kościoła prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Obfitości Łask
wypływających z Miłosiernego Serca Jezusowego