Ogłoszenia duszpasterskie


I Tydzień Adwentu

 

Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Serdecznie zachęcamy do dobrego przeżycia tego czasu i przygotowania się na Uroczystość Bożego Narodzenia. Szczególnie zapraszamy już teraz do przyjęcia Sakramentu Pokuty i pełnego uczestnictwa we Mszach Św. przez przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii Św. Zachęcamy także do zapalania w mieszkaniach wieńców adwentowych.

„Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary przeznaczone na opał, czyli na gaz zasilający kościelny kocioł. Ogrzewanie rozlokowane jest w prezbiterium pod główną linią ławek oraz w miejscach, gdzie znajdują się kaloryfery. Ze względu na kubaturę świątyni i koszty związane z ogrzewaniem, musimy być bardzo roztropni w korzystaniu z niego. Nie jesteśmy w stanie osiągnąć temperatur domowych lub innych miejsc publicznych. Prosimy więc pamiętać o ciepłych ubraniach oraz o każdorazowym zamykaniu drzwi wejściowych.
W przyszłym tygodniu – zbiórka do skarbonek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

O godz. 16.15 zapraszamy na Nieszpory z pieśniami adwentowymi z poświęceniem wieńców adwentowych, lampionów i opłatków.

Z tyłu kościoła do nabycia „Gość Niedzielny” rozpoczynający cykl adwentowy. Ze względu na 800-lecie wybudowania pierwszej stajenki przez św. Franciszka, właśnie ten święty będzie naszym adwentowym przewodnikiem. Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół” chcemy przygotować serca na spotkanie nadchodzącego Pana.
W tym roku dorosłych zapraszamy na roraty szczególnie w każdą sobotę adwentu. O godz. 7.00 – Msza Św. roratnia z procesją ze świecami i lampionami oraz kazaniem dla dorosłych.
W gablocie znajduje jest również do nabycia nowa propozycja redakcji „Gościa Niedzielnego” – bogato ilustrowany dwumiesięcznik pt.: „Historia Kościoła”. W pierwszym numerze m.in.: Dowody na istnienie Jezusa Chrystusa, Inkwizycja. Fakty i mity, Kto zabił ks. Blachnickiego?, Pęknięta Ziemia Święta – reportaż z Izraela i Palestyny. Koszt 12 zł.

Przy wyjściu z kościoła można też nabyć stroiki i kalendarze adwentowe oraz kartki świąteczne. Ofiary za nie przeznaczone są na naszą parafię. Od drugiej niedzieli adwentu otworzymy nasz sklepik, w którym będą do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritasu na stół wigilijny. Już dzisiaj świecie rozprowadzają panie z Caritasu.

Od jutra codziennie o godz. 17.00 gorąco zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w RORATACH. Temat rorat brzmi: „Franciszkowy plac budowy”. Również dzieci poprowadzi św. Franciszek, który będzie wskazywał, jak zbudować stajenkę we własnym sercu. Zachęcamy dzieci, aby na pierwsze roraty przyniosły duże zabawki związane z budową, które utworzą roratni wystrój.

Jutro – w poniedziałek, o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Górników i ich rodzin oraz wszystkich, którym patronuje św. Barbara.

W poniedziałek po roratach zapraszamy na plebanię na Katechezę dla Dorosłych, czyli Spotkanie przy Katechizmie i Kawie.

W środę o godz. 16.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 – Msza Św. roratnia w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Można je przynosić do zakrystii lub wkładać do skarbony w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i święto patronalne Dzieci Maryi. Na roratach zostaną odnowione przyrzeczenia złożone Matce Bożej.

Starszych parafian odwiedzimy przedświątecznie w sobotę 16 grudnia.

Kancelaria parafialna w czasie Adwentu, ze względu na roraty, czynna będzie w środy pół godziny wcześniej, niż zwykle, czyli od godz. 15.30 do 16.30 i w piątki od 8.00 do 9.00.

Błogosławionego Pierwszego Tygodnia Adwentu!

 

do wydruku