V TYDZIEŃ WIELKANOCNY

Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną. „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Cieszymy się, że od 4 maja w świątyni naszej będzie mogło przebywać jednocześnie więcej osób. Limit wynosi 50 osób. Nadal obowiązuje zakrywanie maseczką nosa i ust.

Z tyłu kościoła do nabycia czasopisma religijne. „Gość Niedzielny” i L’Osserwatore Romano. Dla dzieci i młodzieży „Mały Gość” oraz „Świat Misyjny” – bardzo interesujące czasopismo dziecięce poruszające tematykę misji na całym świecie. Obecny numer zawiera również komiks o św. Janie Pawle II.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. Dzisiaj o godz. 16.15, a w tygodniu o godz. 18.00. Dzieci zachęcamy do codziennego gromadzenia naklejek tworzących grotę maryjną w ukwieconym ogrodzie. W środę nabożeństwo majowe połączymy z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, a w pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą ku czci św. Jana Pawła II.

W poniedziałek 3 maja o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny, za sprawujących władzę i mieszkańców naszej Gminy oraz za strażaków i ich rodziny.

W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.30 – Msza Św. za żyjących i ++ kapłanów oraz o nowe powołania. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy się modlić w intencjach zalecanych.
Można je składać w zakrystii lub w skarbonie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w kaplicy adoracji.

Dzieci komunijne zapraszamy w czwartek na próby przed uroczystością. Gr. 1 o godz. 16.00, gr. 2 o godz. 16.30, gr. 3 o godz. 17.00. W zakrystii można nabyć świece komunijne.

W pierwszy piątek miesiąca na Mszę Św. o godz. 7.00 zapraszamy szczególnie czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.

O godz. 10.00 w katedrze gliwickiej święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin Przemysław Pawlak, który w najbliższą niedzielę wygłosi do nas kazanie. Polecamy Go waszym modlitwom.

Prosimy, aby swoje zamówione intencje mszalne sprawdzać z naszym informatorem parafialnym dostępnym w wersji drukowanej lub na stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę prosimy o kolektę na szczególne inwestycje parafialne.

Wstawiennictwa Matki Najświętszej
i obfitości Bożych Łask na pierwszy majowy tydzień!

do wydruku