XVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Dzisiejsza niedziela to dzień łączności modlitewnej z poszkodowanymi przez powodzie i nawałnice w całej Europie. Pamiętamy o poszkodowanych w modlitwie i wspieramy ich ofiarą pieniężną do puszek.

„Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” – tymi słowami krajowy duszpasterz ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych prosi nas o dar dobrowolnej abstynencji, która jest szczególną, bo błogosławioną formą trzeźwości. Za wszystkich, którzy podejmą się abstynencji w sierpniu oraz za ludzi uzależnionych odmówimy dziś modlitwę przed Najświętszym Sakramentem podczas niedzielnych nieszporów, na które zapraszamy o godzinie 16:15.

Przypominamy, że w naszej parafii istnieje grupa wsparcia AA „Paraklet”. Zapraszamy do udziału w spotkaniach w każdy poniedziałek o godzinie 19:00 wszystkich zmagających się z problemem alkoholowym, zarówno własnym, jak i swoich bliskich.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya oraz o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła.

W poniedziałek (2 sierpnia) można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” we wszystkich kościołach parafialnych. Nasz biskup zezwolił na uzyskanie tego odpustu albo 2 sierpnia albo w niedzielę poprzedzającą (czyli dzisiaj) albo za tydzień w niedzielę (8 sierpnia). Można go otrzymać tylko w jeden z tych dni. Warunkami uzyskania odpustu są: sakrament pokuty i Komunia Święta; nawiedzenie kościoła; modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”; dowolna modlitwa w intencjach papieża; wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 17:30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa. W czwartek Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II wraz z Godziną Świętą o godzinie 17:15. O godzinie 18:00 – Msza Święta za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele, za rodziny naszej parafii, dzieci i młodzież oraz w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W piątek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta w intencji czcicieli NSPJ o godzinie 7:00. Po Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę Msza Święta o godzinie 7:00 w intencji czcicieli Niepokalanego Serca Maryi będzie połączona z wymianą tajemnic różańcowych i śpiewem Godzinek. Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca o godzinie 17:15.

Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek po wieczornej Mszy Świętej oraz w piątek po nabożeństwie ku czci NSPJ. Sprawy ślubne umawiamy indywidualnie.

Biskup Gliwicki Jan Kopiec, przychylając się do prośby Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, zachęca wiernych od korzystania z mobilnych punktów szczepień, także tych działających przy parafiach naszej diecezji. Niech będzie to wyraz naszej solidarności i znak dojrzałej postawy wobec ciągle trwającego zagrożenia życia i zdrowia wywołanego epidemią.

Błogosławionego tygodnia! Szczęść Boże!

do wydruku