VI TYDZIEŃ WIELKANOCNY

Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Prosimy o kolektę na remont dachu i wież kościelnych. Dziękujemy zarówno tym, którzy wpłacili należną kwotę jednorazowo, jak i tym, którzy miesięcznie przekazują swoją ofiarę.

Polecamy czasopisma, książki i pamiątki religijne wyłożone w gablocie z tyłu świątyni.

Niedzielne nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.15. W tygodniu gorąco zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Szczególnie dla dzieci komunijnych niech to będzie czas ich duchowego przygotowania do zbliżającej się uroczystości. W środę nabożeństwo majowe zostanie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. DNI KRZYŻOWE. To szczególny czas modlitw o urodzaje. Kościół modli się o błogosławieństwo w pracy. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30 – procesja do krzyża przy ul. Strażackiej, następnie Topolowej i Raciborskiej. Bezpośrednio po procesji – Msza Św. ze szczególną intencją modlitwy o urodzaje. W razie silnego deszczu, nabożeństwo odprawimy w kościele.

W środę przypada Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski; zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.30. Po wieczornej Mszy św. na plebanii spotkanie Róży Różańcowej nr 5, której przewodniczącą jest p. Lidia Przybyła.

Msza Św. szkolna dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej – w czwartek o godz. 18.30. O przygotowanie liturgii prosimy klasy 6.

Próby dla dzieci komunijnych we wtorek i czwartek o godz. 17.00.

W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy odbędzie się Diecezjalne Forum Młodych. Zapraszamy chętną młodzież. Wszelkie informacje u ks. Damiana.

W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę Św. rozpoczynającą sezon motocyklowy – o błogosławieństwo, zdrowie i bezpieczne podróże dla motocyklistów i wszystkich użytkowników dróg oraz o życie wieczne dla bliskich zmarłych.

Kancelaria parafialna czynna w środę 16.00-17.00 i w piątek 8.00-9.00.

Wstawiennictwa Matki Najświętszej
i obfitości Bożych Łask na nowy tydzień!

do wydruku