POMOC DLA UKRAINY

POMOC DLA UKRAINY

Caritas diecezjalna od momentu inwazji na Ukrainę organizuje transporty humanitarne, przede wszystkim ze środkami medycznymi. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które są przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom przebywającym w Polsce znajdują się:
• koce, śpiwory, poduszki,
• kołdry, pościel, materace,
• wszelkiego rodzaju materiały medyczne: opatrunki, bandaże, strzykawki, igły, kompresy,
• płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe itp.
• nowa odzież,
• artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),
• artykuły spożywcze z długim terminem przydatności
Wymienione przedmioty można dostarczać bezpośrednio do centrali Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach przy ul. Ziemowita 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-18.00.

W imieniu narodu ukraińskiego wyrażamy wdzięczność za okazane wsparcie w postaci zbiórek pieniężnych, które z racji dynamicznej sytuacji prosimy wpłacać w trybie pilnym na konto Caritasu:
BANK PEKAO S.A. I o/Gliwice 57 1240 1343 1111 0010 0216 7128 z dopiskiem ,,UKRAINA’’

W związku z licznym napływem uchodźców z Ukrainy do Polski, wielu naszych diecezjan zwróciło się bezpośrednio do Caritas naszej diecezji z chęcią przyjęcia do swoich mieszkań osób z Ukrainy. Wychodząc naprzeciw niniejszym inicjatywom, Caritas gliwicka tworzy bazę danych: miejsc i lokali, gdzie ewentualnie mogliby zostać skierowani uchodźcy.
Caritas Diecezji Gliwickiej bardzo serdecznie dziękuje parafiom i duszpasterzom za wszelkie ofiary złożone na cele charytatywne oraz za włączenie się w dotychczasowe akcje Caritas.
Informacje dotyczące bieżących działań Caritas Diecezji Gliwickiej można odnaleźć w aktualnościach na internetowej stronie Caritas Gliwice i na facebook’u.

Wszystkim duszpasterzom i parafianom życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Postu!

Ze swej strony pragniemy dodać, że Parafia jest w stałym kontakcie z Miastem i organizacjami pomagającym Uchodźcom z Ukrainy. Zarówno dzisiejsza, jak i w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek
przeznaczona jest na wsparcie ofiar wojny. Pieniądze można także wpłacać na konto parafialne, koniecznie z dopiskiem „Ukraina”. W imieniu swoim i MOKSiR-u wyrażamy ogromną wdzięczność za wielkie serce i mnóstwo rzeczy dostarczonych do Domu Kultury. Do niedzieli prosimy wstrzymać się z dostarczaniem kolejnych produktów. W najbliższą niedzielę ogłosimy, jakie są dalsze konkretne potrzeby.

Osoby i rodziny, które chciałyby czasowo przyjąć Uchodźców pod swój dach, proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii, lub przesłanie informacji na maila parafialnego z podaniem imienia, nazwiska, telefonu, dokładnego adresu oraz liczby osób do przyjęcia.

Módlmy się o pokój dla świata i zaprzestanie działań wojennych!