o. Adalbert Kurzeja

 

10 X 2021 Odsłonięcie tablicy upamiętniającej o. Adalberta Kurzeję

 

 

Stowarzyszenie Mieszkańców Kuźnia Przyszłości zaprasza na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej dra Adalberta Kurzei OSB – syna kuźniańskiej ziemi, które odbędzie się 10 października o godz. 11:00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

Odsłonięcie tablicy odbędzie się po mszy odprawionej w intencji zasłużonego kuźnianina, ale to nie jedyny akcent upamiętniający o. Adalberta. Jak informują organizatorzy, tego samego dnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej MOKSiR odbędzie się Wieczór Pamięci.

WIECZÓR PAMIĘCI„Opat Kurzeja – moje wspomnienie” odbędzie się 10 października o godzinie 17:00 w dniu odsłonięcia tablicy ku pamięci tego niezwykłego Ślązaka. Podczas spotkania zagra Orkiestra Dęta „Sośnicowice” z repertuarem śląskim oraz klasycznym. Jak mawiał abp Alfons Nossol, z którym został przeprowadzony wywiad, którego fragmenty zostaną wykorzystane w trakcie wieczoru, „…był to prawdziwy, otwarty na Europę Ślązak”.

Wywiadu, który także zaprezentujemy, udzielił również bp Jan Wieczorek. W trakcie spotkania toczyć się będą także rozmowy z kapłanami współpracującymi z ojcem opatem, jak i z rodziną ojca. Miejscowi soliści przygotowali dla publiczności utwory muzyczne o miłości do swej Ojczyzny z repertuaru Ireny Santor, Zbigniewa Wodeckiego oraz miejscowego autora, pojawią się także utwory liryczne. Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie Mieszkańców Kuźnia Przyszłości, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Górnym Śląsku – Koło w Kuźni Raciborskiej oraz Miasto Kuźnia Raciborska.

Darmowe wejściówki do odbioru w MOKSIR oraz w niedzielę po mszy w zakrystii.

Zapraszamy serdecznie.