Prezent na urodziny Jezusa – Adwentowa Sztafeta Adoracji

W liście pasterskim ksiądz biskup zachęca nas, „by każdy przypomniał sobie, jakimi powinniśmy być” oraz „by w głębokiej medytacji zatrzymać się (…) i podziwiać mądrość i dobroć Boga, pragnącego być tak blisko każdego z nas”. Odpowiadając na ten apel, w kolejne niedziele wysłuchamy kazań katechizmowych poświęconych Eucharystii i obecności Boga w naszym życiu.

On jest na wyciągnięcie ręki! Nie chcemy tworzyć dystansu wobec Niego, ale ten dystans w Adwencie będzie skracać. Mamy przywilej, że nasza parafia proponuje codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Poprzez sobotnio-niedzielną adorację podejmiemy Adwentową Sztafetę Modlitwy w intencji ustania pandemii i o zdrowie dla członków naszych rodzin. Każdy, kto weźmie udział w 30-minutowej adoracji przyczyni się do przygotowania prezentu dla Jezusa na Jego urodziny. W ten sposób będziemy na nowo szukać sensu i znaczenia codziennej adoracji oraz wartości, jakie daje Bóg poprzez tę modlitwę. Pod chórem została wyłożona lista na dzisiejszą adorację oraz kolejne soboty i niedziele Adwentu. Chętnych prosimy o wpisanie swojego imienia i nazwiska w wybranym przez siebie czasie na modlitwę.