Informacje duszpasterskie!!!

Zgodnie z dekretem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, związanym ze stanem zagrożenia epidemią, z przykrością informujemy, że Msze święte do odwołania muszą być odprawiane bez udziału wiernych przy zamkniętym kościele.Wszystkie zamówione intencje mszalne zostaną odprawione w zaplanowanym dniu.

 

W NIEDZIELĘ księża naszej parafii odprawią Msze św. bez udziału ludu:•godz. 7.00 (Msza koncelebrowana w intencjach z Mszy o godz. 7.00 i 9.00)•godz. 8.30 (Msza koncelebrowana w intencjach z Mszy o godz. 11.00 i 17.00)•godz. 9.30 (Msza koncelebrowana: Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii).

Świątynia będzie otwarta do indywidualnej adoracji w godz. 12.00-16.00. Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty 15.00-16.00.

W DNI POWSZEDNIE intencje odprawimy rano i wieczorem (bez udziału wiernych!).

W dni powszednie świątynia będzie otwarta do indywidualnej adoracji wystawionego Najświętszego Sakramentu w godzinach od 8.00 do 17.00.

Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty 8.00-8.30 oraz 16.30-17.00.

Zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa.

Uroczystości pogrzebowe będą odprawiane jedynie na cmentarzu w obecności najbliższej rodziny (do 50 osób).

Zawieszone są do odwołania spotkania grup parafialnych włącznie ze spotkaniami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakr. Bierzmowania.

Kancelaria parafialna czynna telefonicznie lub mailowo we wtorek 16.00-17.00i piątek 8.00-9.00.

Zachęcamy gorąco do osobistej modlitwy, nabożnego czytania Pisma Św.Przypominamy także o uczynkach gładzących grzechy: poście, modlitwie i jałmużnie, a także o pobożnym przystępowaniu do Sakramentu Pokuty.

Zgodnie z zachętą ks. Biskupa odmawiajmy różaniec w swoich rodzinach codziennie o godz. 20.30 kończąc Apelem Jasnogórskim.Szczerego nawrócenia, rozwagi i spokoju w postępowaniu oraz zaufania Bożemu Miłosierdziu.

Szczęść Boże!!