Droga krzyżowa dla dzieci

Drogie dzieci! Wiemy już, że KRZYŻ jest wyrazem miłości Boga (serce) do człowieka. Przypomnieliśmy sobie, że to znak odkupienia (kropla Krwi) i zbawienia (chrystogram „Chri rho”). W pierwszych wiekach historii Kościoła na krzyżach nie umieszczano pasyjki, czyli wizerunku cierpiącego Chrystusa. Krzyże były bogato zdobione drogocennymi kamieniami i perłami dla podkreślenia Jezusowego zwycięstwa. Chrześcijanie widzieli w takim krzyżu znak zwycięstwa Chrystusa, znak Jego chwały i wywyższenia. Stąd zrodził się wielkopostny zwyczaj zasłaniania krzyży na czas, kiedy w Kościele rozważana jest męka i śmierć Zbawiciela. Powszechnym symbolem zwycięstwa jest laur (wieniec laurowy). Przyglądając się krzyżom, które wykonaliśmy na początku Wielkiego Postu, dziś przyozdóbmy je wawrzynem. Możecie wyciąć z papieru wieniec laurowy, albo liść lauru i umieścić go na swoim krzyżu. Jeśli dla kogoś to zadanie może być trudne (nie jest łatwo wyciąć wieniec laurowy) możecie też przyozdobić krzyże kolorowymi kamyczkami, koralikami lub cekinami.

Tak przyozdobione krzyże weźcie do ręki i módlcie się rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Pomocą niech Wam posłuży prezentacja ze zdjęciami z wnętrza naszego kościoła. Znajdziecie ją poniżej zapisaną w formie pliku PDF.

Kliknij TUTAJ aby zobaczyć prezentację