PIELGRZYMKA DO FRANCJI

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO FRANCJI

LOURDES – CARCASSONNE – AVIGNON – LA SALETTE – SAINT MAXIMIN – SAINT TROPEZ – MARSYLIA

TERMIN 28.05 – 05.06.2020

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 3:00, przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Odprawa i przelot do Tarbes k. Lourdes. Przejazd do LOURDES. Pierwszy spacer po mieście. Następnie zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji światła i w modlitwie różańcowej. Nocleg.

DZIEŃ 2: Udział we Mszy św. Śniadanie. Całodzienny pobyt w LOURDES. Spacer śladami św. Bernadetty: dom rodzinny, Młyn Boly, Cachot, kościół parafialny ze chrzcielnicą, w której została ochrzczona św. Bernadeta. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Zwiedzanie bazylik: Niepokalanego Poczęcia, Różańca Świętego, św. Bernadety, podziemnej św. Piusa X oraz krypty, na konsekracji której była sama Bernadeta na krótko przed wyjazdem do Nevers, gdzie pozostała do końca życia. Uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej, podczas której udzielane jest błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, tzw. „błogosławieństwo lurdzkie”. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji światła i w modlitwie różańcowej. Nocleg.

DZIEŃ 3: Udział we Mszy św. Śniadanie. Udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na wzgórzu Espelugues, połączonej z niesieniem krzyża. Około południa przejazd do BETHARRAM. Nawiedzenie jednego z najstarszych francuskich sanktuariów maryjnych, do którego niegdyś pielgrzymowała matka Bernadety Soubirous. Nawiedzenie sanktuarium Notre Dame du Beau Rameau (Matki Bożej Pięknej Gałązki). Tradycja mówi, że Maryja uratowała tutaj od utonięcia młodą dziewczynę podając jej pod mostem gałąź („beth-arram” znaczy w dialekcie bearneńskim „piękna gałąź”), a w XVII w. miano odnotować tutaj ponad osiemdziesiąt cudów. Czas na indywidualną modlitwę. Powrót do Lourdes. Obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji ze świecami i modlitwie różańcowej. Nocleg.

DZIEŃ 4: Udział we Mszy św. Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do CARCASSONNE – miasta które okalają jedne z najdłuższych i najciekawszych średniowiecznych murów obronnych na świecie. Spacer po mieście wpisanym na listę UNESCO, największym średniowiecznym kompleksie obronnym w Europie. Składa się on z podwójnego pierścienia wałów obronnych oraz 53 wież. Wieczorem przyjazd do hotelu w Avignon, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do centrum AVIGNON – miasta o bogatej historii otoczonego murem obronnym. W XIV wieku papieże przenieśli się tutaj z Rzymu na życzenie króla Filipa IV Pięknego. Awinion był ośrodkiem religii przez prawie 70 lat. Do dnia dzisiejszego istnieje przepiękny pałac Palais des Papes. Budynek urzeka swym pięknem na zewnątrz a także w środku. W programie również: Katedra Notre Dame, Most St. Benezet z XIV zwany mostem złamanym. Msza św. Po południu przejazd do LA SALETTE, które jest usytuowane w Alpach Izerskich na wysokości 1600 m. n.p.m. Zapoznanie się z historią objawień Pięknej Pani Pojednawczyni Grzeszników, która we wrześniu 1846 roku objawiła się dwom ubogim dzieciom Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium w La Salette obfituje w uzdrowienia duchowe. Mimo swojej surowości jest oazą wyciszenia i zadumy. Wieczorem: obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i nocleg.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Pobyt w LA SALETTE. Udział we Mszy św. Czas wolny na indywidualną modlitwę w otoczeniu majestatycznych alpejskich widoków. Po południu przejazd w okolice Aix en Provence. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do SAINT-MAXIMIN-LA-SAINTE-BAUME – miejscowości, do której przybywają pielgrzymi z całego świata. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marii Magdaleny. Zgodnie z przekazami religijnymi i miejscowymi legendami, po ukrzyżowaniu Jezusa Maria Magdalena wraz z niektórymi Jego uczniami udała się na Prowansję szerzyć wiarę. Oddała się jednak kontemplacji w grocie Sainte Baume położonej ok. 20 km od Saint Maximin, a kiedy jej życie dobiegało kresu, wróciła do miasta. Tam przyjęła komunię z rąk Maximina, od którego nazwano miejscowość. Po śmierci Marii Magdaleny pochowano ją w miejscu, w którym obecnie stoi bazylika. Po południu przejazd do groty (ok. 20 km). Msza Św. Wieczorem: powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd na półwysep SAINT TROPEZ, do eleganckiego kąpieliska odwiedzanego przez gwiazdy filmowe i artystów. Spacer po typowym prowansalskim starym mieście: m.in. Place des Lices i budynek posterunku policji, którego fasada jest dobrze znana z popularnej serii filmów z Louis de Funès o żandarmie; malowniczy port. Następnie przejazd do PORT GRIMAUD niedaleko Saint-Tropez, zwanego Wenecją Lazurowego Wybrzeża. Wieczorem: powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MARSYLII – największego portu Francji i jednego z najstarszych miast Francji. W programie m. in.: Bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, wizyta w Starym Porcie i spacer po ulicy Canebiere. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Krakowa. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu.

Cena: 3.950 zł/ os.

Cena obejmuje:
– PRZELOTY SAMOLOTEM Kraków – Lourdes, Marsylia – Kraków (linie Ryanair);
– BAGAŻ PODRĘCZNY, BAGAŻ GŁÓWNY 10 kg,
– TRANSPORT komfortowym autokarem na terenie Francji (klimatyzacja, wc, dvd),
– DOWÓZ na lotnisko w Krakowie,
– ZAKWATEROWANIE: 8 noclegów w hotelach ∗∗/∗∗∗ lub domach pielgrzyma, pokoje 2 osobowe z łazienkami;
– WYŻYWIENIE 2 x dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
– OPIEKĘ PILOTA na całej trasie;
– REZERWACJE MSZY ŚW.;
– UBEZPIECZENIE: KL (koszty leczenia), w tym CP (leczenie chorób przewlekłych) 15.000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15.000 zł, bagaż 1.000 zł SIGNAL IDUNA S.A.;
– SKŁADKĘ na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Uwagi:
– program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot.
– codziennie planowana jest Msza Św.
– na realizację programu (bilety wstępu, przewodnicy lokalni, zestawy audio guide) należy przygotować kwotę 50 €.
– cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.
– dopłata do pokoju 1-osobowego 600 zł.
– uczestnik może zabrać bagaż podręczny (max. wymiary 40 x 20 x 25 cm) i bagaż główny 10 kg (bez limitu wymiarów). Możliwa dopłata do bagażu rejestrowanego 20 kg (ok. 300 zł).
– zaliczka przy zapisie: 500 zł.

Oferta przygotowana w oparciu o przeloty liniami Ryanair:
28.05.2020 Kraków 07:05 – Tarbes 09:50
05.06.2020 Marsylia 20:45 – Kraków 22:55.