Bal Świętych

Parafialny

Bal Świętych

Kuźnia Raciborska 2019

To propozycja radosnego przeżywania wspólnej zabawy dla dzieci w różnym wieku, polegająca na wspominaniu postaci świętych i błogosławionych, patronów i orędowników, do których możemy się modlić z różnymi intencjami. Uczestnicy Balu przebierają się za wybraną przez siebie postać Świętej, Błogosławionej, Świętego, Błogosławionego lub Anioła. Mogą być królowe (np. św. Jadwiga), królewicze (np. św. Kazimierz), rycerze (np. św. Jerzy), zakonnice (np. św. Faustyna), zakonnicy (np. św. Franciszek), księża (np. św. Jan Bosko), postacie biblijne, prorocy i inni. To okazja do bliższego zapoznania się ze Świętymi i swoimi Patronami.

Wspólnej zabawie tanecznej będą towarzyszyć zabawy integracyjne, quiz o świętych oraz konkursy muzyczne i  sprawnościowe. Nie zabraknie też wspólnego śpiewu i modlitwy o świętość. Spośród wszystkich uczestników balu w konkursie zostaną wyłonieni „Najpiękniejszy Święty Balu” i „Najpiękniejsza Święta Balu”.

Cele Parafialnego Balu Świętych:

·        Przekazywanie i rozwijanie wiedzy o życiu Świętych i Błogosławionych.

·        Zachęcenie do naśladowania postaw Świętych i Błogosławionych.

·        Zaproszenie do modlitwy przez wstawiennictwo swoich Patronów.

·        Doświadczenie przyjemności wcielania się w postacie Świętych i Błogosławionych.

·        Kształtowanie postaw dobrego zachowania wobec bliźniego.

·        Poznanie i udział w tańcach integracyjnych.

·        Integracja dzieci podczas wspólnej zabawy i towarzyszących jej konkursach.

Przykłady konkursów i zabaw:

·        Konkursy muzyczne: „Jaka to melodia?”, przerywnik muzyczny – zabawa taneczna.

·        Konkursy sprawnościowe: taniec parami z woreczkiem na głowie, wspólny taniec „krótkie działania w ruchu” (Krasnoludki), taniec z balonem itp.

·        Zabawy integracyjne: zabawa taneczna z krzesełkami w kole, „kaczuszki”, macarena, menuet, taniec belgijski i inne.

Plakat

Tagi: , ,