Pielgrzymka do Fatimy

Pielgrzymka do Fatimy 7 dni

Czerwiec 2019

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Transfer z Parafii na lotnisko w Katowicach.
Przelot do Porto. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Porto.

DZIEŃ 2: BRAGA – GUIMARAES

Przejazd w okolice Bragi – jednego z najstarszych chrześcijańskich miast na świecie – zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus. Następnie Guimaraes – spacer po centrum należącym do światowego dziedzictwa UNESCO oraz Zamek z kaplicą św. Michała. Powrót na nocleg w ok. Porto

DZIEŃ 3: PORTO – VILA NOVA DE GAIA

Przejazd do Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu, Katedry, mostu żelaznego z XIX w. Nocleg w Porto. Następnie przejazd do Vila Nova de Gaia – degustacja Porto. Powrót na nocleg w ok. Porto.

DZIEŃ 4: COIMBRA – TOMAR

Przejazd do Coimbry – zwiedzanie Katedry, sławnego Uniwersytetu, Kaplicy w klasztorze Sióstr Karmelitanek gdzie do śmierci przebywała Siostra Łucja. Następnie zwiedzanie klasztoru Templariuszy w Tomar.

DZIEŃ 5: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS
Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwośc udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym.
Zwiedzanie wioski Aljustrel miejsca urodzenia św. Łucji i Valinhos miejsca objawień Anioła Portugalii. Czas wolny do wykorzystania na indywidualną modlitwę.

DZIEŃ 6: ALCOBACA – NAZARE – OBIDOS

Śniadanie. Zwiedzanie cysterskiego klasztoru w Alcobaca, jednego z największych portugalskich obiektów sakralnych. Następnie Nazare, niesamowite widoki z wysokiego klifu i pobyt w tym najbardziej znanym kurorcie w tej części wybrzeża, targ warzywno –owocowy. Przejazd do Obidos. Pobyt w mieście z czasów panowania Maurów.
Obiadokolacja.

DZIEŃ 7: LIZBONA

Przejazd do Lizbony. W programie zwiedzania: kościół św. Antoniego Padewskiego, Katedra Se, zamek św. Jerzego (z zewnątrz), Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem (z zewnątrz), Pomnik Odkrywców. Transfer na lotnisko. Przelot powrotny do Katowic. Lądowanie po dnia 8-go. Transfer do Parafii.
Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE I BĘDZIE DOSTOSOWANA DO ROZKŁADU LOTÓW.

W cenie podstawowej
• 6 noclegów w hotelach 3* /4* (ok. Porto x3, Fatima x3).
Pokoje 2 os. z łazienkami. Dopłata za pok. 1 os.
• Śniadania wzmocnione (6) obiadokolacje (6). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje poza wodą w karafkach.
• Bilet lotniczy na trasie Katowice – Porto, Lizbona – Katowice z dużym bagażem podręcznym.
• Transfer na trasie Kuźnia Raciborska– Katowice Pyrzowice – Kuźnia Raciborska
• Komfortowy portugalski autokar z klimatyzacją.
• Ubezpieczenie KL do 15000 EUR, NNW do 15000 zł, Choroby Przewlekłe + bagaż do 1000 zł
• Opieka Pilota

Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi + zestawy słuchawkowe ok. 100 euro. Uwaga – wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.

Za dopłatą
• Gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym: 600 PLN
• Bagaż rejestrowany do 20 kg: 250 zł
• Bagaż rejestrowany do 32 kg: 390 zł

Informacje dotyczące bagażu:
W cenie podstawowej wliczony jest bagaż podręczny o następujących wymiarach: 55x40x20cm (waga do 10 kg). Za dopłatą moża zakupić bagaż rejestrowany do 20 kg lub 32 kg, podane powyżej ceny obowiązują w momencie podpisania umowy. W terminie późniejszym ceny są wyższe o 70 zł.

Rozkład lotów:
Katowice-Pyrzowice – Porto 16:15 – 19.00
Lizbona – Katowice-Pyrzowice 21.10-01.50 (powrót następnego dnia)

Koszt ogółem: 2975 PLN + 100 EUR (+opcjonalnie bagaż)

MEDITERRANEUM
tour operator