Informacje „CARITAS” na Wielki Post 2019

INFORMACJE CARITAS NA WIELKI POST 2019

Jałmużna Wielkopostna

Wielki Post będący czasem, w którym nasze chrześcijańskie zaangażowanie możemy wyrazić przez konkretne uczynki miłosierdzia – co do duszy i ciała. Wzorem lat ubiegłych Caritas diecezjalna rozprowadza skarbonki, do których nie tylko dzieci, ale i dorośli mogą składać ofiary.

– 80% zebranych ofiar wpłacamy do Kasy w Centrali Caritas,

– 20% przeznaczamy na cele charytatywne w parafii.

Uwaga! Skarbonki rozprowadza się nieodpłatnie. W załączniku znajdują się materiały

do wykorzystania na stronach parafialnych.

Wielkanocne Dzieło Caritas
Caritas diecezjalna w imieniu adresatów tegorocznego Wielkanocnego Dzieła Caritas pragnie zachęcić duszpasterzy do włączenia się w dystrybucję świec wielkanocnych. Pragniemy przypomnieć, że z ofiar uzyskanych z rozprowadzania świec:

– świece duże – 8 zł – 2 zł zostaje na parafii,

– świece średnie 5 zł – 1 zł zostaje na parafii,

– świece na wigilię paschalną – 2,50 zł – 0,50 zł zostaje na parafii.

Tydzień Miłosierdzia

W dniach od 28 kwietnia do 4 maja br. będziemy obchodzić Tydzień Miłosierdzia, który rozpocznie się Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji parafiom zostaną przekazane okolicznościowe plakaty oraz materiały duszpasterskie. W niedzielę 28 kwietnia br. odbędzie się zbiórka na cele charytatywne przed kościołem po każdej Mszy św. Z zebranych ofiar:

– 50% pozostaje w parafii z przeznaczeniem na miejscowe cele charytatywne,

– 50% prosimy przekazać do Centrali Caritas.

1% dla Caritas
Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich kapłanów i wiernych o skorzystanie z możliwości odpisu 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Gliwickiej.

Informujemy również, że na stronie internetowej Caritas diecezjalnej: www.caritasgliwice.pl znajduje się program do rozliczania PIT-ów. Dziękujemy tym, którzy to już uczynili.

Uwaga: W załączniku znajduje się plakat 1% – do wykorzystania na stronach parafialnych.

Makulatura to pomoc
Ponownie rusza zbiórka makulatury w ramach akcji: „Makulatura to pomoc”.

W najbliższym czasie surowiec będzie można złożyć w dniu 26 i 27 kwietnia (piątek i sobota) na placu przy siedzibie centrali Caritas, przy ul. Ziemowita 2, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Samochodem można będzie podjechać pod sam kontener, a w załadowaniu makulatury pomagać będą wolontariusze.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zużytych wyrobów papierniczych będą przeznaczone na cele charytatywne.

W kolejnych miesiącach zbiórki odbędą się w piątki i soboty:

– 24 – 25 maja,

– 14 – 15 czerwca,

– 20 – 21 września,

– 25 – 26 października,

Ponawiamy prośbę do umieszczenia na stronach parafialnych – logo lub banera naszej Caritas (w załączniku) z linkiem do www.caritas.gliwice.pl
7. Zaległości

Uprzejmie prosimy o uregulowanie zaległości finansowych za 2018 rok. Przypominamy również o przesyłaniu do centrali Caritas w Gliwicach „Sprawozdań finansowych i statystyki z działalności Caritas Parafii za rok 2018”.

8. Informacje teleadresowe:

Caritas Diecezji Gliwickiej

ul. Ziemowita 2

44-100 Gliwice

e-mail: caritas@kuria.gliwice.pl

Numer konta podstawowego:

BANK PEKAO S.A. I o/Gliwice
57 1240 1343 1111 0010 0216 7128

Caritas Diecezji Gliwickiej bardzo serdecznie dziękuje parafiom i duszpasterzom za wszelkie ofiary złożone na cele charytatywne oraz za włączenie się w dotychczasowe akcje Caritas.

Informacje dotyczące bieżących działań Caritas Diecezji Gliwickiej można odnaleźć w aktualnościach – na stronie: www.caritasgliwice.pl i facebook’u – do których odwiedzenia wszystkich zapraszamy.

Wszystkim duszpasterzom i parafianom życzymy owocnego przeżycia Wielkiego Postu