Duszpasterskie Odwiedziny Kolędowe 2013 / 2014

Odwiedziny Kolędowe

Drodzy Parafianie! DUSZPASTERSKIE ODWIEDZINY KOLĘDOWE rozpoczynamy w sobotę 28 grudnia.

Pasterz wspólnoty parafialnej wnosi Dobrą Nowinę o obecności pośród nas miłującego Boga.

Treścią spotkania kolędowego jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo domów, mieszkań, miejsc pracy – naszej codzienności. Jest to okazja do chwili rozmowy na tematy wiary, życia religijnego, rodzinnego, parafialnego. Jeśli czas odwiedzin kolędowych okazałby się niewystarczający, chętnie przyjmiemy zaproszenie na rozmowę, spotkanie w innym terminie.

ZOBACZ PLAN KOLĘDY

Bądźmy odpowiednio przygotowani. W miarę możliwości, niech to będzie dla rodziny dzień szczególny, kiedy kulminacją rodzinnego bycia razem będzie chwila modlitwy z obecnym w domu kapłanem. Prosimy o odpowiednie przygotowanie stołu (krzyż, świece, naczynie z wodą święconą). Prosimy, aby przez dzieci i młodzież szkolną zostały przygotowane zeszyty (karty pracy) z katechezy, a przez kandydatów do Bierzmowania – kartki potwierdzające systematyczność ich pracy duchowej.

Eucharystię w intencji odwiedzonych rodzin odprawiamy w każdą sobotę o godzinie 18.00. Na tych Mszach Św. oraz w niedzielę 19 stycznia prosimy o składanie ofiar kolędowych. W domach istnieje możliwość złożenia ofiary na naszą świątynię i cele parafialne, za co będziemy serdecznie wdzięczni.

Ofiary zbierane przez ministrantów do skarbonek (tylko do skarbonek!) przeznaczone zostaną na cele misyjne i wspólnotowe (stroje liturgiczne, wyjazdy, nagrody).

Jeżeli ktoś z poważnej przyczyny nie może przyjąć kolędy w ustalonym terminie, prosimy o zaproszenie na tzw. „kolędę dodatkową”. Wzorem lat ubiegłych, rodziny z Siedlisk proszone są o osobiste zgłoszenie kolędy lub pisemne zaproszenie.

Do zobaczenia w Waszych rodzinach! :)