Przyjęcie do grona kandydatów

25.11.2012 r. w trakcie Mszy świętej w Uroczystość Chrystusa Króla celebrowanej o godz. 11:00 czterech chłopców z naszej parafii zostało przyjętych do grona kandydatów na ministranta. Są nimi Sebastian Janik, Michał Granieczny, Maciej Pańczuk, Kacper Kruszelnicki. Po krótkim kazaniu chłopcy zostali imiennie wezwani i przystąpili do ołtarza. Po wyrażeniu ich gotowości do dobrego przygotowania się do pełnienia funkcji ministranta otrzymali z rąk ks. Krystiana kołnierze. Kandydatom życzymy wytrwałości w zapoznawaniu z Liturgiczną Służbą Ołtarza w naszej parafii. Rodzicom kandydatów i całej rodzinie serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z SUMY W UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Sebastian ma 12 lat. Interesuje się sportem oraz pieskami szczególnie rasy haski. Aby zostać ministrantem przygotowywał się najdłużej, bo aż 13 miesięcy. Od dziecka chciał być ministrantem podobnie jak jego brat.

Michał ma 13 lat. Obecnie uczy się w gimnazjum. Uczestniczy już w kursie lektorskim. Interesuje się akwarystyką i rybkami, a w wolnych chwilach uczy się grac na gitarze. Kandydatem był dokładnie rok czasu. Aby wstąpił do LSO namówili go koledzy.

Maciek ma 12 lat. Jego szczególnym zainteresowaniem jest piłka nożna oraz ogólnie sport. Na pytanie, dlaczego chciał zostać ministrantem sam się potrafi odpowiedzieć, mówi, że jakoś tak wyszło. W roli kandydata przygotowywał się przez 9 miesięcy albo zostać ministrantem i jest z tego dumny.

Kacper ma 9 lat. Jest obecnie najmłodszym ministrantem. Zaraz po pierwszej komunii św. przystąpił do LSO. Interesuje się historią oraz sztukami walki. Zawsze chciał być ministrantem i służyć Bogu podobnie jak kiedyś jego wujek.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z SUMY W UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA