Rok wiary

W czwartek 11 października, w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II rozpoczyna się w całym Kościele Katolickim ROK WIARY. W związku z tym szczególnie w ten dzień zapraszamy na wieczorną Mszę Św. Po niej na spotkanie informacyjne zapraszamy rodziców uczniów 1, 2 i 3 klasy gimnazjalnej przygotowujących się do Bierzmowania w naszej parafii.

Papież Benedykt XVI Listem apostolskim „PORTA FIDEI” ogłosił Rok Wiary.
Rok Wiary rozpocznie się 11 października 2012 r., w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, a zakończy się w uroczystość naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 r. 11 października 2012 r. upłynie także 20 lat od opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Nie po raz pierwszy Kościół jest wzywany do obchodów Roku Wiary. Sługa Boży Paweł VI ogłosił podobny Rok Wiary w 1967 r, aby upamiętnić męczeństwo apostołów Piotra i Pawła w 1900. rocznicę złożenia przez nich najwyższego świadectwa.

Benedykt XVI, Porta fidei – czytaj cały list