XXVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Dzisiaj przypada XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Ofiarą składaną młodzieży do specjalnych skarbonek możemy wesprzeć tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli młodych zdolnych ludzi pochodzących z ubogich rodzin.

Z tyłu kościoła wyłożone są druki na wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić na Mszach Św. w Dzień Zaduszny oraz na różańcu w pierwszych dniach listopada.

Caritas rozprowadza w cenie 3 zł. znicze na Uroczystość Wszystkich Świętych. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na najbiedniejszych.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, który pisze o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.

Dzisiaj o godz. 16.15 – Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec codziennie o godz. 17.15.

W środę zostanie połączony z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili różaniec w ubiegłych dniach. Zapraszamy kolejne grupy.

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, gł. patronki Śląska.

W czwartek o godz. 18.00 – Msza Św. w intencji osób Przyjmujących kapliczki Matki Trzykroć Przedziwnej. Prosimy o przyniesienie na nią kapliczek Matki Bożej.

W piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej – spotkanie młodzieżowe.

W przyszłą sobotę w godz. od 10.00 do 18.00 odbędą się w naszej parafii nauki przedślubne. Konieczne są wcześniejsze zgłoszenia.

W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Szkółkę Sobotnią. Na niej dzieci będą tworzyć ogromny różaniec z balonów. Pod koniec szkółki zostanie on wypuszczony w niebo.

W przyszłą Niedzielę Misyjną kolektą wspieramy dzieło misji. W naszej parafii odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty grupy modlitewnej GROM z okazji 5-lecia jej powstania. Rozpoczęcie o godz. 14.00 konferencją ks. Krystiana Buli na temat: Godzina miłosierdziajak prawidłowo ją praktykować? Po niej – przyjęcie do Grupy nowych członków. O 15.00 – Godzina miłosierdzia i Koronka, o 16.15 – Różaniec; o 17.00 – Eucharystia, a po niej świętowanie w salce parafialnej.
Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich chętnych parafian.

Duszpasterstwo Rodzin informuje o możliwości skorzystania ze spotkań Powrót i odnowa dla osób borykających się z konsekwencjami aborcji. Szczegóły na ulotkach z tyłu kościoła i na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin.

Szczęść Boże na nowy tydzień!

do wydruku