Ogłoszenia duszpasterskie


V Tydzień Wielkiego Postu

 

Dzisiejsza V Niedziela Wielkiego Postu kieruje naszą pobożność ku Męce Pańskiej – od dzisiaj zasłonięte są krzyże, które ponownie odkryjemy podczas liturgii Wielkopiątkowej. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

W „Gościu Niedzielnym” kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji z o. Pio oraz artykuł o pięciu latach pontyfikatu pap. Franciszka. Dostępny w zakrystii.

Przed kościołem panie z Caritasu i Dzieci Maryi rozprowadzają paschaliki na stół wielkanocny oraz baranki paschalne.

Dzisiaj o godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W środę o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o godz. 17.15 – ostatnia Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych z zaleckami za zmarłych.

W przyszłą sobotę o godz. 11.00 zapraszamy do salki parafialnej na Szkółkę Sobotnią. Temat spotkania: ,,Las moją pasją” przedstawią wyjątkowi goście.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy Św. – poświęcenie palm, a na Mszy Św. o godz. 11.00 – procesja z palmami (gromadzimy się na placu przed kościołem). Dzieci Maryi będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palemki. Dzieci tradycyjnie zachęcamy do wykonania palmy, która weźmie udział w konkursie na najpiękniejszą palmę.

W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna, prosimy więc już w tym tygodniu załatwić wszelkie konieczne sprawy.

Informacje i zaproszenia dla młodzieży:

W Niedzielę Palmową w kościele katedralnym w Gliwicach odbędzie się spotkanie młodzieży naszej diecezji, jako znak łączności z Ojcem Św. i młodzieżą całego świata. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Wojciecha.

W piątek 23.03 o godz. 21.00 Mszą Św. w kościele w Rudach rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa o długości 40 km. Trasa z Rud biegnie w kierunku Ochojca, Golejowa, Wielopola, Zalewu Rybnickiego i z powrotem do Rud. Do wyboru są również inne trasy. Wszelkie informacje – łącznie z formularzem zgłoszeniowym – znajdują się na stronie internetowej: www.edk.org.pl

W Wielki Poniedziałek 26.03 o godz. 19.00 w Górkach Śląskich – Wielkopostne Młodzieżowe Czuwanie wraz z Misterium Męki Pańskiej. Planujemy wspólny wyjazd do Górek. Zapisy i informacje w zakrystii.

Gimnazjalistów, licealistów, studentów oraz młodzież pracującą zapraszamy na rekolekcje do Brennej w dniach 13-15.04. Koszt 130 zł. Informacje w zakrystii.

W dniach 28.04-1.05 wyruszy III Śląska Piesza Pielgrzymka z Bytomia do Krakowa-Łagiewnik „Z buta po Miłosierdzie”. Na pielgrzymkę należy rejestrować się drogą elektroniczną do 8.04. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii.

Szczęść Boże
na kolejny wielkopostny tydzień!

 

do wydruku