IV TYDZIEŃ WIELKANOCNY
Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, to tzw. Niedziela Dobrego Pasterza i Dzień Modlitw o Powołania.
Pamiętamy o tej intencji w naszych modlitwach osobistych. Dziękujemy klerykom Markowi, Grzegorzowi i Marcinowi za ich obecność w naszej parafii, modlitwę i świadectwo.

Z tyłu kościoła znajduje się „Dzień Pański” z omówieniem dzisiejszej liturgii. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny” z dołączoną adhortacją apostolską pap. Franciszka Gaudete et exsultate – o świętości w świecie współczesnym. „Mały Gość” zawiera szablon na laurkę dla mamy, uczy jak stawiać pierwsze kroki na rolkach oraz przedstawia 11-letniego łowcę przygód.

Dzisiaj o godz. 16.15 – Nieszpory z pieśniami wielkanocnymi oraz modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.00 – spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających 23 lipca na pielgrzymkę do północnych Włoch. Są jeszcze wolne miejsca.

W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.
Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 18.30 – próba chóru.

W środę 25 kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. na procesję błagalną o dobre urodzaje.

W czwartek o godz. 16.30 – próba dla dzieci komunijnych. Krzyżyki do alb można już odebrać w zakrystii.

W piątek o godz. 19.00 – spotkanie młodzieżowe w salce parafialnej.

W najbliższą sobotę od godz. 8.30 – odwiedziny chorych i starszych parafian.

W sobotę na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na II duchowe rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Po Eucharystii – poświecenie motorów oraz parada motocyklowa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.00 – kolejne spotkanie katechumenalne dla dorosłych.

Już dzisiaj zapraszamy dzieci komunijne i ich rodziców na Mszę Św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniem świecy komunijnej w czwartek 10 maja o godz. 16.30. Świece są do nabycia w zakrystii.

W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wanda Synowiec oraz śp. Jacek Widerowski. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

Szczęść Boże na kolejny tydzień!

do wydruku