XV TYDZIEŃ ZWYKŁY

W tę dzisiejszą XXV Niedzielę Zwykłą dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary.

W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny” tłumaczący, czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa.

W środę o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Szensztacką.
O godz. 18.00 – Msza Św. w intencji osób przyjmujących Kapliczki Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie kapliczek na Mszę Św.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz Opust Parafialny. Na każdej Mszy Św. kazanie wygłosi ks. prałat Józef Kusze – emerytowany proboszcz par. św. Anny w Zabrzu. Zapraszamy poczty sztandarowe i panów do baldachimu o uświetnienie uroczystości odpustowej.

W kolejny poniedziałek – w święto św. Marii Magdaleny zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę Św. w intencjach zalecanych wraz z procesją na cmentarz. Zalecki przynosimy do kancelarii albo bezpośrednio przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna we wtorki po wieczornej i w piątki po porannej Mszy Św. Sprawy ślubne umawiamy indywidualnie.

Od poniedziałku do soboty na Górze Św. Anny – Święto Młodzieży.

Pod obrazem Matki Bożej pojawiły się nowe świeczki w miejsce coraz gorszych gatunkowo tealightów. Obecne świeczki są droższe, ale znacznie lepszej jakości – lepiej się wypalają i mniej kopcą. Przy zapalaniu świeczki proszę o ofiarę 2 zł.

Bezpiecznego i błogosławionego czasu wakacji i urlopu!

do wydruku