XXIX TYDZIEŃ ZWYKŁY

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić na Mszach Św. w Dzień Zaduszny oraz na różańcu w pierwszych dniach listopada. Caritas rozprowadza w cenie 3 zł. znicze na Uroczystość Wszystkich Świętych.
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na najbiedniejszych. Jest także nowy numer naszego informatora parafialnego „Łezka”. Z tyłu kościoła także w cenie 6 zł. „Gość Niedzielny”, w którym czytamy m.in. o istocie i formach przyjmowania Komunii Św.

Dzisiaj wyjątkowo o godz. 15.30 zapraszamy na wzbogacone o obrazy z życia Karola Wojtyły Nabożeństwo Różańcowe prowadzone przez klasę VI.

W tygodniu Różaniec codziennie o godz. 17.15. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili nabożeństwa w ubiegłych dniach. Zapraszamy do zapisywania się kolejne grupy.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Oblata, który wygłosi Słowo Boże i rozprowadzać będzie kalendarze na 2021 r. Poprosimy także o ofiarę do skarbonek na misje.

Dziękujemy wszystkim, którzy w związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych w sposób szczególny dbają o groby swoich bliskich. Czas ten generuje bardzo dużą ilość śmieci, za które parafia płaci niemałe pieniądze. Prosimy więc o segregację odpadów na śmietniku. Warto też zadbać o groby zapomniane.
Nie wolno wyrzucać śmieci poza ogrodzenie! Dziękujemy osobom, które regularnie opłacają miejsce grobowe. Prosimy o uregulowanie zaległości. Groby można opłacać na 5, 10 lub 20 lat. Opłata za miejsce grobowe na 1 rok wynosi 30 zł.

W związku z pracami w naszej świątyni związanymi z zakładaniem ogrzewania podłogowego prosimy o cierpliwość i dużą ostrożność.

W życie weszły kolejne obostrzenia covidowe. W naszej świątyni nie może przebywać więcej niż 150 osób. Obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa.

Dekret ks. Biskupa udziela zezwolenia, by proboszcz udzielił bierzmowania młodzieży swojej parafii.
W związku z tym utrzymujemy wcześniej ustalony termin. Uroczysta Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania będzie miała miejsce w naszej parafii w środę 28.10 o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe szczególnie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. W poniedziałek 26.10 o godz. 19.00 – próba przed Bierzmowaniem, we wtorek 27.10 o godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze spowiedzią przed Bierzmowaniem.

Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej
wypraszajmy łaskę zdrowia i ustąpienia epidemii!

do wydruku