III Tydzień Zwykły

Dzisiaj w III niedzielę Zwykłą obchodzimy tzw. Niedzielę Słowa Bożego. To inicjatywa pap. Franciszka mająca otworzyć nas na obecność i uświęcające działanie Bożego Słowa. „Bóg zapłać” za obecność, modlitwę i złożone ofiary.

Niedzielne Nieszpory z modlitwą o jedność chrześcijan – dzisiaj o godz. 16.15.

Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy o tym, jak modlić się psalmami. Jest także „Mały Gość” oraz czasopisma misyjne dla dorosłych i dzieci.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii.

Msza Św. Szkolna – w czwartek o godz. 18.00.

Już w najbliższą sobotę 29 stycznia od godz. 8.30 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian.
Bardzo prosimy, aby poinformować o tym zainteresowanych.

Także w sobotę na godz. 11.00 wszystkie chętne dzieci zapraszamy do salki parafialnej na Szkółkę Sobotnią.
Temat szkółki: „Gdzie mieszka Jezus?” Serdecznie zapraszamy.

W sobotę o godz. 16.30 – nauki przedchrzcielne. Chrzty i Roczki – w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.15.

Dziękujemy przedstawicielom ulic, którzy przyjęli nasze zaproszenie na nabożeństwo kolędowe.
W tym ostatnim kolędowym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo do kościoła na godz. 18.00:
– w poniedziałek 24 stycznia – mieszkańców PLACU MICKIEWICZA, ul. POWSTAŃCÓW, SŁOWACKIEGO, BROWARNEJ.
– we wtorek 25 stycznia – mieszkańców ul. NOWY ŚWIAT, MYŚLIWSKIEJ, STASZICA, TARTACZNEJ, KOLEJOWEJ, ŻWIROWEJ, ŁĄCZNEJ, KRZYŻOWEJ, DRZYMAŁY, KWIATOWEJ;
– w środę 26 stycznia – mieszkańców ul. OGRODOWEJ, GÓRNICZEJ, KOZIELSKIEJ, MORCINKA, PARKOWEJ.
– w czwartek 27 stycznia – mieszkańców ul. CZARNECKIEGO, REJA, SIENKIEWICZA, MATEJKI.
– w piątek 28 stycznia – wszystkich tych, którym nie odpowiadał wcześniejszy termin.
Przyszła niedziela zakończy czas kolędowy. Ministranci na każdej Mszy Św. zaproszą nas do misyjnego kolędowania. Poprosimy też o tzw. kolektą kolędową.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i organizatorom za piękny Koncert Noworoczny, który odbył się w ubiegłą niedzielę w naszym kościele. Występ naszego chóru parafialnego bardzo szczególnie udany.
Byliśmy dumni, że tak mocnym akordem nasz chór zakończył to niedzielne kolędowanie. Jeszcze raz więc p. Bernusi i wszystkim śpiewającym – serdeczne „Bóg zapłać”. Jednocześnie zachęcamy, aby powiększać grono naszych chórzystów. Wszystkich lubiących śpiew, niezależnie od wieku, zachęcamy i zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 18.45.

Szczęść Boże!

do wydruku