XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022 r.

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone ofiary na Stolicę Apostolską. „Bóg zapłać” służbie liturgicznej i kościelnej, przedstawicielom grup i wspólnot reprezentujących różne stany przy sztandarach, panom noszącym baldachim oraz dzieciom: za modlitwę, posługę przy ołtarzu i sypanie kwiatów w czasie procesji
eucharystycznych wokół kościoła.

Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego: dziś o 16:15, w tygodniu o 18:00. W środę modlitwy z nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy włączymy do nabożeństwa czerwcowego.

W środę przeżywać będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji. To także Dzień Papieża Franciszka. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotu pobożności (krzyża, różańca, szkaplerza, medalika) poświęconego przez papieża lub biskupa, dodając formułę wyznania wiary i spełniając pozostałe (stałe) warunki odpustu.

Msza święta wotywna ku czci św. Józefa z modlitwą za zmarłych w tym miesiącu i zmarłych zalecanych w czwartek o godzinie 18:00. Intencje za zmarłych zalecanych można jeszcze złożyć w zakrystii przed Mszą św.

W tym tygodniu obchód liturgiczny pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i wzięcia udziału w tradycyjnych nabożeństwach.
Msza święta w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godzinie 7:00. Po Mszy nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego. W sobotę Msza z godzinkami, wymianą tajemnic różańcowych, w intencji czcicieli Najświętszej Maryi Panny o ogdzinie 7:00. Wieczorem nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca o godzinie 17:15.

Nauki przedchrzcielne w sobotę o16:30.

Pielgrzymka Dzieci do Babci Anny odbędzie się w najbliższą niedzielę w Sanktuarium na Górze Świętej Anny.

Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku od 17 do 20 sierpnia.
Zapisy przyjmowane są elektronicznie poprzez stronę internetową: www.gliwicka.com lub tradycyjnie na listę w zakrystii. Z tyłu kościoła w koszyczku znajdziecie znaczki pielgrzymkowe, można je sobie nabyć składając ofiarę na organizację pielgrzymki.

do wydruku