XVII TYDZIEŃ ZWYKŁY

Biskup Gliwicki zezwala na jednorazowe uzyskanie odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli we wszystkich kościołach parafialnych dzisiaj, w środę – we Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej albo w przyszłą niedzielę. Warunki, to: spowiedź i Komunia Św., odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach papieskich oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

W „Gościu Niedzielnym” czytamy m.in. o ludziach, do których zadzwonił pap. Franciszek.
Pod chórem – kolejny numer „Dnia Pańskiego”, zawierającego czytania i komentarz do liturgii dzisiejszej niedzieli.

Na godz. 16.15 zapraszamy na Niedzielne Nieszpory.

W środę o godz. 17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.15 – Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Intencje można składać do skarbony pod obrazem Jezusa Miłosiernego w kaplicy adoracji, albo bezpośrednio przed nabożeństwem w zakrystii. W piątek o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji czcicieli NSPJ. W sobotę – Msza św. z Godzinkami i wymianą tajemnic różańcowych o godz. 7.00.

W sobotę o godz. 16.30 – nauki przedchrzcielne obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych.

W zakrystii do nabycia są znaczki na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tradycyjnie są również znaczki duchowe. Jest także możliwość dojazdu na Mszę Św. kończąca pielgrzymkę na Wałach Jasnogórskich w sobotę o godz. 15.00. Autobus wyjeżdża z Kuźni o godz. 10.00. Koszt: 40 zł.
Pielgrzymów wybierających się pieszo na Jasną Górę prosimy o zapisy i nabywanie znaczka pielgrzyma.
Pielgrzymi piesi jedynie przy wcześniejszym zapisie mają możliwość zadeklarowania chęci powrotu autokarem.

Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy od 18.30 do 19.00.

Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz dziękujemy za zorganizowanie uroczystości odpustowej oraz popołudniowego festynu.

Parafianom i Gościom życzymy
obfitości Bożych Łask na kolejny tydzień!

do wydruku