II Niedziela Adwentu

„Bóg zapłać” za modlitwę i ofiary. Tradycyjnie w II niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do skarbonek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś w kościołach w całej Polsce. Jak usłyszeliśmy w liście skierowanym do nas przez Episkopat Ukrainy, wszelkie ofiary przekazane zostaną ofiarom tamtejszej wojny.
Do koszów wystawionych z tyłu kościoła można wkładać nowe ciepłe rękawiczki, czapki i skarpety – to nasz świąteczny dar dla dzieci z Ukrainy.

Na Nieszpory z pieśniami adwentowymi zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15.

Z tyłu kościoła do nabycia czasopisma. „Gość Niedzielny” w cyklu adwentowym opisuje kolejne promienie świętości: gorliwość i zapał. Tam także piękne stroiki świąteczne oraz zdobne etui na sztućce na świąteczny stół. Ofiary za nie przeznaczone są na cele naszej parafii.
W naszym adwentowym sklepiku do nabycia: poświęcone opłatki, figurki Dzieciątka, tradycyjne kartki świąteczne, świece Caritasu. Dziękujemy Dzieciom Maryi za ich posługę.

Każdego dnia o godz. 17.00 całe rodziny gorąco zapraszamy na RORATY. Prosimy dorosłych o zachęcenie dzieci do udziału w tej szczególnej adwentowej modlitwie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 16.30.

W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i patronalne święto Dzieci Maryi. O godz. 17.00 – Msza Św. z odnowieniem przyrzeczeń złożonych Matce Bożej.

Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.00.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie opłatkowe w czwartek 15 grudnia o godz. 18.30.

Ze względu na roraty, kancelaria parafialna w środę czynna jest od 16.00 do 16.30. W piątek od 8.00 do 9.00.

Obfitości Bożego błogosławieństwa na adwentowy czas!
Szczęść Boże!

do wydruku