II Tydzień Wielkiego Postu

„Ad Gentes” – Dzień solidarności z Misjonarzami

Dzisiejszą niedzielę „Ad Gentes” przeżywamy jako dzień szczególnej modlitwy i solidarności z misjonarzami.
Po Mszach Św. prosimy o ofiarę do skarbonek na pomoc dzieciom w Afryce. Za waszą ofiarność w imieniu obdarowanych – serdeczne Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” – drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania. W „Małym Gościu” czytamy o „fotografii” Pana Jezusa.

O godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek o godz. 18.00 – Msza Św. w intencji osób przyjmujących Matkę Bożą Pielgrzymującą.
Przynosimy na nią kapliczki. O godz. 17.30 – Różaniec Szensztacki.

We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.

W środę o godz. 17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.40 na plebanii – Krąg Biblijny.

W czwartek o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci.

W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy rodziców tegorocznych Bierzmowańców na spotkanie informacyjne.

W piątek o godz. 17.15 – Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży z wypominkami za zmarłych.

W najbliższą sobotę o godz. 11.30 zapraszamy do salki parafialnej na przymiarkę szatek komunijnych. Jeżeli potrzebna jest hostyjka, krzyżyk lub sznurek, to należy to również zgłosić u krawcowej.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci komunijne na Mszę Św. o godz. 11.00. Otrzymają one poświęcone modlitewniki „Droga do Nieba”, które należy nabyć przed Mszą Św. w zakrystii.

W przyszłą niedzielę – kolekta na szczególne inwestycje parafialne.

Przypominamy, że w sobotę 23 marca o godz. 16.00 w naszej parafii rozpocznie się kolejny cykl spotkań katechumenalnych dla dorosłych, którzy nie przyjęli wcześniej Sakramentu Bierzmowania, albo nie ukończyli katechezy w szkole średniej. Osoby, które ukończą katechumenat, otrzymają potwierdzenie umożliwiające im przyjęcie kolejnych sakramentów – Bierzmowania lub Małżeństwa. Informacje i zapisy w zakrystii.

Dom Kultury zaprasza we wtorek 19 marca o godz 16.00 na Spotkanie Autorskie Piotra Bielskiego pt.: „Indie z Miłością i Śmiechem”.

Niech Bóg błogosławi na święty czas Wielkiego Postu!

do wydruku