II Tydzień Zwykły

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę w dzisiejszą II Niedzielę zwykłą. Dziękujemy za złożone ofiary. Po podliczeniu wiemy, że podczas odwiedzin kolędowych na malowanie świątyni i renowację zebraliśmy ok. 41 tys. To o 5 tys więcej, niż w roku ubiegłym. Serdeczne „Bóg zapłać”.

„Gość Niedzielny” radzi, jak wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania. Do numeru został dołączony obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. A w „Małym Gościu” – modlitwa wnuka za babcię i dziadka.

Zapraszamy ponownie do naszego mini kiermaszu książek znajdujących się na stoliku z tyłu kościoła.

W zakrystii do nabycia są woskowe duże i małe gromnice w cenie 40 i 10 zł.

Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na Niedzielne Nieszpory.

W środę o godz. 17.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W środę po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.40 zapraszamy na plebanię na Krąg Biblijny. Rozpoczynamy nowy cykl spotkań ze Słowem Bożym. Tym razem będziemy kroczyć za Piotrem Apostołem głoszącym Dobrą Nowinę o Chrystusie zmartwychwstałym. Nasza drogę rozpoczniemy o poranku wielkanocnym w Jerozolimie – sercu pierwszej wspólnoty chrześcijan, a zakończymy w Rzymie – centrum Kościoła powszechnego. Piotr, apostoł Kościoła Jerozolimskiego, jako pierwszy przeszedł tę drogę i stał się fundamentem – Skałą.

W czwartek o godz. 16.30 – Msza Św. szkolna dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W niedzielę po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 na plebanii – Katecheza dla dorosłych, czyli Spotkanie przy Katechizmie i Kawie (kik).

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach, czyli we wtorek od 16.00 do 17.00 oraz w piątek od 8.00 do 9.00. Sprawy małżeńskie – w czwartek od godz. 18.30 do 19.00.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii zostaną zorganizowane w sobotę 16 marca w godzinach od 10.00 do 18.00. Obejmą one nauki ogólne, oprócz spotkań indywidualnych w paradni małżeńskiej.
Konieczne są wcześniejsze zapisy.

Proszono nas o przekazanie następujących informacji:

• We wtorek 22 stycznia o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się otwarte spotkanie z doktorem nauk medycznych Łukaszem Szczygłem – flebologiem. Tytuł spotkania: Nowoczesne metody leczenia żylaków, czyli jak przywrócić zdrowie i piękno.
  • W piątek 25 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu podopiecznych Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. W programie kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach i niepowtarzalnej scenerii. Wstęp wolny.

W minionym tygodniu zmarła śp. Elżbieta Remiorz. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…

Kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta
życzymy zdrowia i obfitości Bożego Błogosławieństwa!

do wydruku