XXVII TYDZIEŃ ZWYKŁY

KIERMASZ PARAFIALNY

Obchodzimy dzisiaj 114 rocznicę poświęcenia naszej świątyni, czyli KIERMASZ PARAFIALNY.
Dziękujemy Bogu za wielki dar, jakim jest nasz kościół. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy go ufundowali, wybudowali i przez ponad wiek utrzymywali. Naszym obowiązkiem jest serdeczna troska o ten Boży Dom. Za wszelkie dobro „Bóg zapłać”. Również za dzisiejsze ofiary przeznaczone na nasza świątynię.

Obchodzimy dzisiaj także Dzień Papieski. Ofiary przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierają edukację zdolnej a ubogiej młodzieży. Caritas zaś prosi o wsparcie osób, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku.

O godz. 16.15 – Nabożeństwo Różańcowe w ramach akcji „Różaniec do Granic” – o błogosławieństwo dla Polski i Świata.

Z tyłu kościoła – kolejny numer naszego parafialnego informatora Łezka.

„Gość niedzielny” podpowiada, co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła.

W tygodniu, codziennie oprócz piątku, zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.
W czwartek różaniec poprowadzą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św.
Zapraszamy na to nabożeństwo również rodziców. Na nabożeństwie zostaną poświęcone różańce, które można nabyć w zakrystii w czwartek od godz. 16.45.

W czwartek o godz. 18.40 zapraszamy Parafialną Grupę Synodalną na obrady nad ostatnim pakietem materiałów.

W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę św. z Nabożeństwem Fatimskim.

Przypominamy, że nauki przedmałżeńskie w naszej parafii przeprowadzone zostaną w sobotę 28 października w godz. od 10.00 do 18.00.

Caritas rozprowadza znicze na Uroczystość Wszystkich Świętych. Cena 3 zł. Dochód ze sprzedaży jest cegiełką dla najbiedniejszych.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostrę Niepokalankę z Jazłowca na Ukrainie. Siostra opowie o swojej posłudze, o niepokojach związanych z sytuacją zbrojną na Ukrainie i prosić będzie o wsparcie dla ludzi na Kresach Wschodnich. Kolekta z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na szczególne inwestycje parafialne.

Niech wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej
i naszej patronki św. Marii Magdaleny
wyprasza nam potrzebne łaski w nowym tygodniu!

do wydruku