III Tydzień Adwentu

Dzisiejsza niedziela „Gaudete!” – „Radujcie się!” wskazuje nam na bliskość Świąt Bożego Narodzenia.

„Bóg zapłać” za Waszą obecność i ofiary złożone na szczególne nasze inwestycje parafialne, którymi będą w najbliższym czasie malowanie świątyni oraz renowacja bocznych ołtarzy: MB Różańcowej i św. Józefa.
Dzisiaj przez ofiarę złożoną do skarbonek można dołączyć się do przygotowań związanych ze świątecznym przystrojeniem naszej świątyni. Z tyłu kościoła – świąteczne wydanie informatora parafialnego z planem kolędy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piątkowe dekanalne czuwanie młodzieżowe.

W sklepiku do nabycia „Gość Niedzielny” i roratnio-świąteczny „Mały Gość”, poświęcone opłatki, figurki dzieciątka i świece-paschaliki na świąteczny stół.

W związku z dużym zainteresowanie książkami, które proponowaliśmy w ubiegłą niedzielę, sprowadziliśmy kolejne egzemplarze. Przypominamy: książka Ratzinger na celowniku opisuje komu i czym naraził się pap. Benedykt XVI? Dlaczego często niechętne mu były media i ludzie na wysokich stanowiskach?
Czy głoszone przez niego poglądy mogły przyczynić się do jego abdykacji? W drugiej książce: „U boku Świętego” Gian Franco Svidercoschi rozmawia z kard. Stanisławem Dziwiszem o świętości JP II, której mógł się przyglądać z bliska, towarzysząc Ojcu Świętemu przez 40 lat w codziennym życiu. Cena każdej książki 10 zł.

Dzisiaj o godz. 16.15 – Ostatnie nieszpory z pieśniami adwentowymi.

Gorąco zachęcamy do wytrwania w adwentowym czuwaniu na Mszach Św. roratnich – codziennie o godz. 17.00. We wtorek za względu na koncert Arki Noego, roraty zakończymy ok. godz. 17.30.

Jutro – w poniedziałek o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji czcicieli MB Trzykroć Przedziwnej, na którą prosimy przynieść kapliczki. O godz. 6.30 – różaniec szensztacki.

W środę o godz. 16.30 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W środę po roratach w kościele – przedświąteczne spotkanie wszystkich ministrantów, a na plebanii – spotkanie Kręgu Biblijnego.

By dobrze świętować, zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty: od poniedziałku do piątku od godz. 6.30 do 7.00, wieczorem od godz. 16.30. W sobotę spowiedź od godz. 7.00 do 10.00, wieczorem od godz. 16.00.

W IV Niedzielę Adwentu – Msze Św. do południa w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00. Do Sakramentu Pokuty zapraszamy od 6.30 do 11.00.
O godz. 12.00 świątynia zostanie zamknięta, aby przygotować ją do świąt.

Kancelaria parafialna od tego tygodnia aż do Nowego Roku będzie nieczynna.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich chętnych na śpiew kolęd i widowisko wigilijne pt.: Zaproście Go do stołu, które przedstawią Seniorzy wraz z Młodzieżą i Dziećmi w poniedziałek 18 grudnia o godz. 18.00 w Domu Kultury.

Szczęść Boże na przedświąteczne dni!

do wydruku