XXXII TYDZIEŃ ZWYKŁY

Przeżywamy dzisiaj XXXII Niedzielę Zwykłą, a zarazem gościmy Oblata Maryi Niepokalanej o. Rafała Kupczaka. Dziękujemy za jego obecność, modlitwę i wygłoszone Słowo Boże. Ojciec po Mszy Św. tradycyjnie będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2019 rok.

Na godz. 16.15 zapraszamy na Nieszpory z pieśniami żałobnymi za zmarłych zalecanych i dusze w czyśćcu cierpiące wraz z modlitwą za naszą Ojczyznę.

„Gość Niedzielny” jest do nabycia w zakrystii. Polecamy także dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” zawierający dodatek dla najmłodszych.

We wtorek o godz. 18.00 – Msza Św. zbiorowa o jedność naszej parafii. Intencje można składać w zakrystii bezpośrednio przed Eucharystią.

Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych zalecanych. W środę zostanie dołączona do niego Modlitwa Rzymska Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej – spotkanie młodzieżowe.

W przyszłą niedzielę prosimy o kolektę na szczególne inwestycje parafialne.

O godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Przyjmujących Matkę Bożą Szensztacką. Prosimy o przyniesienie kapliczek. O godz. 6.30 – różaniec poprowadzony przez wspólnotę.

Jest nowa Księga Intencji na 2019 rok. Prosimy o zapisywanie intencji mszalnych w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorki od 16.00 do 17.00 i piątki od 8.00 do 9.00.

W przyszłą niedzielę zapraszamy do salki parafialnej na godz. 15.00 na spotkanie po pielgrzymce do Ziemi Świętej i przed pielgrzymką do Fatimy i Portugalii z prezentacją filmu oraz omówieniem przyszłorocznej pielgrzymki. Pielgrzymkę samolotowo-autokarową planujemy od 3 do 9 czerwca. Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie parafialnej oraz z tyłu kościoła. Koszt: 2975 zł + 100 Eu. Niestety, ze względu na atrakcyjną cenę, jesteśmy zobowiązani do zebrania pełnej listy i wpłacenia zaliczki do końca listopada. Jest to związane z rezerwacją biletów samolotowych.
Zapisy od przyszłej niedzieli.

Dzisiaj o godz 17.00 rozświetlony korowód wyruszy z MOKSiR-u do naszej szkoły. Dyrekcja i Rada Rodziców oraz Zarząd Osiedla zapraszają na Festyn św. Marcina. Dzięki zebranym środkom finansowym – wzorem św. Marcina – udzielana jest pomoc potrzebującym: organizowany jest opłatek i wspierani są chorzy. Dzisiaj w godzinach południowych młodzież odwiedzi osoby chore z paczką od św. Marcina.

Szczęść Boże na nowy tydzień!

do wydruku