XXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY

Serdeczne „Bóg zapłać” za obecność, wspólną modlitwę oraz złożone ofiary.
W związku ze Świętem Podwyższenia Krzyża Św i wspomnieniem MB Bolesnej, które przeżywać będziemy w tym tygodniu dzisiaj o godz. 16.15 serdecznie zapraszamy na nieszpory z maryjnymi pieśniami pasyjnymi.

Zachęcamy do nabycia specjalnego numeru „Gościa Niedzielnego” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Jest także „Gość Extra” w całości poświęcony Prymasowi Tysiąclecia i siostrze Czackiej.

Na Mszę św. wraz z Nabożeństwem Fatimskim zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.30. Intencje można przynosić bezpośrednio przed nabożeństwem do zakrystii.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.30.

Msza Św. szkolna dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej – w czwartek o godz. 18.00. Na tę Mszę zapraszamy również rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Dla nich bezpośrednio po Mszy – spotkanie informacyjno-organizacyjne.

W najbliższą sobotę o godz 18.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji czcicieli Matki Trzykroć Przedziwnej.

Już o godz. 16.00 wszystkich, a szczególnie przewodniczących Kręgów, zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie z s. Damianą. O godz. 17.30 Wspólnota Szensztacka poprowadzi nabożeństwo przygotowania do Dnia Pańskiego.

Przypominamy, że kancelaria parafialna w tym roku jest czynna w środy od godz. 16.00 do 17.00 i w piątki od godz. 8.00 do 9.00. Prosimy, aby na protokoły przedślubne umawiać się telefonicznie.

Z piątku na sobotę 17/18 września wyrusza Nocna Piesza Pielgrzymka Młodzieży z katedry gliwickiej do sanktuarium w Rudach. Wymarsz z katedry gliwickiej o godz. 24.00. Msza Św. w sanktuarium w Rudach o godz. 9.00 także dla wszystkich chcących uczestniczyć w modlitwie za młode pokolenie naszej diecezji. Szczegółowe informacje u ks. Joachima.

Przypominamy, że w parafii naszej istnieje Grupa AA „Paraklet” skupiająca w sobie osoby walczące z nałogiem alkoholowym. Istnieją również Grupy Rodzinne Al-Anon, w których skład wchodzą także grupy skupiające dzieci i młodzież. Zostały one założone przez rodziny alkoholików, aby pomóc wszystkim tym, na których życie wpływa picie alkoholu przez kogoś bliskiego. Zainteresowanych informujemy, że tego typu grupa spotyka się w poniedziałki o godz. 18.00 w Raciborzu w salce przy parafii św. Jana Chrzciciela. Zainteresowanym udzielamy szczegółowe informacje w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy nasze Dożynki Parafialne. To wspólne święto: rolników, działkowców oraz wszystkich korzystających z ich pracy i płodów ziemi. Uroczysta Eucharystia dziękczynna w intencji wszystkich parafian zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, działkowców z koroną żniwną i dzieci z płodami ziemi. Gościem specjalnym tego dnia będzie p. Artur Thomas – muzyk wykonujący utwory na Pamflecie, czyli Fletni Pana. Artysta będzie nam towarzyszył podczas Mszy Św. oraz na popołudniowym koncercie dziękczynnym. Po Mszach Św. będzie rozprowadzał swoje płyty.

Szczęść Boże na cały nowy tydzień!

do wydruku