XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy o kolektę na szczególne inwestycje parafialne. Wciąż jeszcze jest to zbiórka na spłacenie prac związanych z renowacją i malowaniem świątyni.

W związku z obchodzoną w najbliższą środę 15 sierpnia Uroczystością Wniebowzięcia NMP zapraszamy dzisiaj o godz. 16.15 na nieszpory z pieśniami maryjnymi.

Również w „Gość Niedzielny” pisze o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie.

W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę Św. i Nabożeństwo Fatimskie.

W środową Uroczystość Wniebowzięcia NMP obowiązuje nas udział we Mszy Św., na które zapraszamy w porządku niedzielnym. Kolekta ze święta zostanie przeznaczona na dzieła miłosierdzia. Pod koniec każdej Mszy Św. – błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Ze względu na uroczystość, w ramach Nowenny do MB Nieustającej Pomocy odmówimy jedynie Modlitwę Rzymską po Komunii Św. Już we wtorek o godz. 18.00 – Msza Św. z Uroczystości.

Od środy do soboty będzie trwać Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Bagaże oddajemy przed kościołem od godz. 6.00 do 6.45. Podczas Mszy Św. rozpoczynającej pielgrzymkę o godz. 7.00 nie będzie możliwości składania bagaży. Serdecznie zachęcamy do udziału, chociażby w etapie pielgrzymowania, np. z Kuźni do Rud lub w inne dni. Pozostających w parafii prosimy o modlitwę i składanie w zakrystii zapisanych intencji, w których będziemy się modlić przez 4 pielgrzymkowe dni. Także w parafii na Mszach Św. będziemy się jednoczyć w modlitwie z pielgrzymami.
Dzisiaj po Mszy Św. można nabyć znaczki pielgrzyma duchowego w cenie 5 zł. W zakrystii są do nabycia koszulki grupy pomarańczowej. Jest jeszcze parę miejsc w autokarze dowożącym pielgrzymów na Mszę Św. na zakończenie pielgrzymki. Wyrusza w sobotę o godz. 9.30. Wszelkie szczegółowe informacje – w zakrystii.

W sobotę o godz. 6.30 Wspólnota Szensztacka zaprasza wszystkich parafian na modlitwę różańcową.

Prosimy o przyniesienie kapliczek na Mszę Św. o godz. 7.00, która zostanie odprawiona w intencji osób przyjmujących Maryję w swoich domach.

Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 18.30 do 19.00.

W tygodniu pielgrzymowania
życzymy szczególnego zawierzenia Matce Najświętszej!

do wydruku