Pomoc dla Ukrainy

Od poniedziałku 27.01.2014 r. do środy 28.01.2014 (godz. 16.00 !) w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej będzie funkcjonować punkt zbiórki leków i innych rzeczy potrzebnych na Ukrainie, a konkretnie na kijowskim Majdanie.

Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji, którą organizują Wspólnota Żydowska i Kościół Greckokatolicki w Krakowie.

Zebrane w Kuźni Raciborskiej rzeczy przekazane zostaną do Krakowa, a następnie bezpośrednio do Kijowa, do Kościoła Greckokatolickiego, który pomaga na Majdanie – przede wszystkim w punkcie medycznym. Koordynacją odbioru przesyłek z Kuźni Raciborskiej, Raciborza, Żor, Tychów i Bielska Białej, a następnie przekazania ich do Krakowa, zajmuje się Zofia Afanasowicz, która jest w stałym kontakcie z osobami przebywającymi na Majdanie w Kijowie.

LISTA POTRZEBNYCH RZECZY

MEDYCZNE:

– leki na przeziębienie (np. Rutinoscorbin, Cerutin, Witamina C, Aspiryna, Strepsils itp.),

– leki przeciwgrypowe (np. Gripex, Fervex, Coldrex itp.),

– leki przeciwgorączkowe (np. Codipar, Efferalgan itp.),

– leki przeciwbólowe (np. Paracetamol, Ibuprofen, Nurofen, Metafen itp.),

– leki na układ trawienny (np. Węgiel, Stoperan, Nifuroksazyd, Loperamid itp.),

– maści rozgrzewające i antybakteryjne (np. Fastulg Hot Gel, Maść Końska itp.),

– plastry rozgrzewające na kręgosłup,

– woda utleniona,

– środki odkażające (np. Rivanol itp.),

– środki opatrunkowe: plastry, bandaże, serwetki sterylne, gazy, rękawiczki chirurgiczne, nici, igły jednorazowe i inne jednorazówki)

UBRANIOWE: koce, śpiwory, rękawiczki, czapki, szaliki, ciepłe kurtki.

HIGIENICZNE: płatki kosmetyczne, waciki, ręczniki papierowe, patyczki kosmetyczne.

Każdy kto chciałby pomóc w akcji proszony jest o przynoszenie rzeczy z w/w listy w godzinach 8.00-20.00 do sekretariatu MOKSiR.

W ŚRODĘ ZBIÓRKA TYLKO DO GODZ. 16.00!!!