Pielgrzymka chórów w Rudach

W Niedzielę 3 czerwca 2012 r. odbyła się III Pielgrzymka Chórów Parafialnych do Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach. Inicjatorem pielgrzymki jest Gliwicko-Zabrskiego Okręg Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Referat ds. Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

W tej pielgrzymce wzięło udział dziewięć chórów, w tym z Gliwic, Zabrza, Rud i oczywiście nasz parafialny chór. Chórzyści ubogacali wspólnym śpiewem Mszę św., która była głównym punktem pielgrzymki. Po mszy odbył się krótki koncert chóru chłopięcego z Zabrza Pueri Cantores Silesienses oraz chóry z Gliwic w połączonych siłach wykonały dwa utwory. Po uczcie duchowej proboszcz parafii w Rudach zaprosił wszystkich chórzystów na poczęstunek.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI CHÓRÓW