III Niedziela Adwentu

Trzecia niedziela Adwentu jest tradycyjnie nazywana niedzielą “Gaudete”. Nazwa pochodzi od pierwszego słowa antyfony na wejście “Gaudete in Domino” (czyli „Radujcie się w Panu”). W tym też dniu kolor szat zamienia się na różowy.
W Adwencie szaty liturgiczne mają zazwyczaj kolor fioletowy, który w jasnym świetle wydaje się przybierać barwę różową. Dobór koloru wynika z jego skojarzenia z widokiem nieba o świcie. Wyobraża on blask przyjścia Jezusa Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Przychodzący Zbawiciel jest bowiem dla nas Światłością, podobnie jak wschodzące Słońce. Właśnie tego typu porównanie odnajdujemy np. w tzw. Pieśni Zachariasza: „nawiedzi nas Słońce Wschodzące z wysoka, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają” (Łk 1, 78n).
Dzisiaj też podczas Mszy św. o godz. 11:15 wszystkim dzieciom, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej ks. proboszcz poświęcił książeczki „Drogi do Nieba”

ZOBACZ KILKA ZDJĘĆ Z NIEDZIELI GAUDETE