Pomarańcze na Jasną Górę

XIX Diecezjalna a 365 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „W Komunii z Bogiem” odbędzie się w dniach 23.08.-27.08.2011 r.

Grupa Pomarańczowa (dekanat Kuźnia Raciborska + goście) wyrusza już we wtorek 23 sierpnia. Początek Mszą Św. o g. 7.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

TRASA

1 dzień: Kuźnia Rac. – Rudy – Pilchowice – Gliwice.

2 dzień: Gliwice – Tworóg

3 dzień: Tworóg – Boronów

4 dzień: Boronów – Aleksandria / Blachownia

5 dzień: Blachownia – Jasna Góra

Msza Św. kończąca pielgrzymkę na Wałach Jasnogórskich – w sobotę 27 sierpnia o godz. 11.00.

Bagaże oddajemy do 6.45 na placu kościelnym. Tam też możliwość nabycia znaczka pielgrzym­kowego, uiszczenia opłaty pielgrzymkowej i możliwość zakupienia pomarańczo­wego kapelusza (15 zł.) Na trasę wyruszamy bezpośrednio po Mszy Św.

Opłata: 5 zł. (znaczek) + 15 zł. (opłata pielgrzymkowa) + 10 zł (przewóz bagażu i pakiet pielgrzyma).

Są też znaczki dla „Duchowych Pielgrzymów” (5 zł.) – nie uczestniczą fizycznie w pielgrzymo­waniu, ale łączą się z pielgrzymującymi przez udział we Mszy Św. i osobistą modlitwę.

Zapisy w parafiach, ewentualnie przed Mszą Św. rozpoczynającą pielgrzymowanie. Należy podać: imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL. Osoby niepełnoletnie podają nazwisko swojego pielgrzymkowego opiekuna.

Mile widziane wszelkie instrumenty – cokolwiek, na czym można grać lub wybijać rytm :)

Daj się skusić choćby na kawałek drogi! ;)

Pozostałe informacje na: www.pielgrzymki-gliwice.pl